Публікації

Реформа децентралізації. Досвід інших країн та найкраща модель для україни

Однією з топ-тем в Україні після перемоги Євромайдану є не лише питання війни і миру, а й необхідність проведення наскрізних реформ в багатьох сферах. На те, що для України немає іншого шляху аніж реформування, вказує як потужний тиск громадянського суспільства, міжнародних кредиторів та партнерів, так і небажання влади зіткнутись з новими масовими виступами громадян. Більшість реформ, пропонованих та вже розпочатих в Україні, можна звести до одного, мабуть найпопулярнішого за останній рік, поняття - децентралізація.

Детальніше...
 

Революція гідності та її вплив на державу і суспільство

У цьому році ми вирішили видати брошуру про Революцію гідності. Учасники нашого проекту ділилися своїми рефлексіями з цього питання. Ось деякі з цитат наших авторів:

Детальніше...
 

Громадянське суспільство в Україні

Питанням сутності громадянського суспільства, його ролі в управлінні державою, стану його розвитку в Україні МА присвячує брошури кожен рік. Адже, громадянське суспільство виступає основою побудови розвинутої демократії, дозволяє громадянам відстоювати та захищати свої інтереси, робить діяльність влади прозорою та підзвітною громаді, не надає можливості узурпації влади тощо. Автори статей діляться своїм баченням потреб громадянського суспільства в Україні, аналізують сучасний стан його розвитку в регіонах, де вони проживають, намагаються розробити власний рецепт вдосконалення роботи елементів громадянського суспільства в сучасній Україні.

Детальніше...
 

Енергетичний чинник у зовнішній та внутрішній політиці. Нетрадиційні джерела енергії

Україна стане повність політично та економічно незалежною, коли набуде енергетичної самостійності. Маючи досить значний виробничий та науково-технічний потенціал, енергетика в Україні значно впливає на розвиток промисловості та народно-господарського комплексу. Як відомо всім на сьогоднішній день імпорт ресурсів з інших країн демонструє залежність України від енергетичних ресурсів Росії та країн Центральної Азії. Як змінити структуру економіки України та знизити енергетичну залежність України, як вирішити енергетичну проблему, які альтернативні джерела енергії та у який спосіб можна використовувати в Україні? Про все це розмірковують молоді аналітики.

Детальніше...
 

Політична культура суспільства

Однією з тем цьогорічних брошур ми взяли тему політичної культури. Вона є складовою поняття культури в цілому, адже культура охоплює всі сфери суспільного життя: моральну, релігійну, соціальну, правову й політичну. Молоді автори, автор брошури намагаються розібратися в тому які основні проблеми гальмують розвиток політичної культури в Україні, чому молоде покоління аполітичне та байдуже до державних цінностей і пріоритетів, чому ми - українці такі різні, як нас усіх змінила «Революція Гідності»,як треба формувати політичну культуру населення, політиків, ЗМІ  тощо.

Детальніше...
 

Волонтерство як суспільне явище з точки зору активної молоді

Волонтерська діяльність – це дуже широке коло діяльності, яка включає і традиційні форми взаємодопомоги та самодопомоги, і офіційне надання послуг та інші форми громадянської участі. Волонтерська діяльність здійснюється на добровільних засадах та на благо громадськості без розрахунку на грошову винагороду.

Детальніше...
 

Обіцянки депутатів

«Молодіжна Альтернатива» вирішила підготувати збірник матеріалів про обіцянки політиків у виборчих кампаніях 2014 року – обіцянки кандидатів у Президенти та політичних партій для того, щоб знати чого вимагати під час їх каденції і відслідковувати наскільки їх реальні дії відповідають задекларованим принципам.

Детальніше...
 

Політична криза та шляхи входу з неї

Автори збірки, інтерни МА, пробують проаналізувати витоки, причини та наслідки політичної кризи для України, вони дають свої рецепти  щодо формування майбутнього нашої держави. Практична більшість погоджується, що майбутнє України сьогодні як ніколи залежить від громадської позиції та вчинків кожного громадянина. Автори аналізують вплив зовнішніх чинників на політичні процеси в державі, підтримку світової спільноти. Книга писалася зразу після революційних подій тому в ній, нажаль, запитань біл

Детальніше...
 

Роль опозиції в житті країни

Опозиція є обов’язковим інститутом громадянського суспільства та політичного життя в цілому. Вона вникає як певний інституційний механізм контролю за діями влади і покликана захищати інтереси політичної меншості, вона виступає ефективним засобом цивілізованого розв’язання суперечностей між інтересами різних соціальних груп, невід’ємною складовою механізму стримувань і противаг у в структурі владних відносин. Україна, проголосивши євроінтеграційний курс взяла на себе зобов’язання щодо приведення політичної системи та політичної культури у відповідність до світових стандартів. А отже і поняття опозиції її діяльності, її правових засад повинно бути переглянуто та реформовано. Своє бачення формування, реформування і функціонування опозиції в сучасній Україні розкривають автори збірки.

Детальніше...
 

Освітня реформа в Україні: думка молоді

У демократичних суспільствах становлення якісної освітньої системи є одним із пріоритетів гуманітарної сфери політики. Державна влада, як управлінська та адміністративна складова, потребує кваліфікованих кадрів, які забезпечуватимуть стабільне та чітке виконання поставлених завдань, впроваджуватимуть у життя політичні рішення.

Детальніше...
 


Сторінка 2 з 8

Відео

English version