Депутати вирішили відзначити 100-річчя українського скаутингу на державному рівні

1-го листопада 2011 року Верховна Рада Україна прийняла Постанову "Про відзначення 100-річчя українського скаутського руху", оскільки у 2012 році минає 100 років з дня започаткування організованого українського скаутського руху.

Парламент України вказав на необхідність проведення низки заходів, присвячених 100-річчю, в різних регіонах України, і підтримати цю ювілейну дату на державному рівні оскільки скаутський рух дуже розвинений і по праву вважається найбільш масовим серед молодих людей в нашій країні. 

Основним ініціатором прийняття Постанови стала НОСУ (Національна організація скаутів України) - єдиний повноправний представник нашої країни у Всесвітній організації скаутського руху, що об'єднує 30 млн дітей і дорослих на Землі. 

Скаутами можуть бути люди у віці від 7 років, які виконуюють Закони Скаутів і які склали Скаутську Обіцянку – спільну для всіх країн світу. 

Відповідно до Постанови, найближчим часом буде створено Організаційний комітет і затверджено план заходів із відзначення 100-річчя. 

Вже сьогодні запланований ряд регіональних національних і міжнародних заходів в місті Києві і області, Автономній Республіці Крим, Донецькій, Львівській, Миколаївській, Черкаській областях та інших регіонах України. 

Ці заходи покликані об'єднати молодих людей навколо ідей служіння своїй країні і здорового способу життя. Також організатори сподіваються залучити з вулиць перспективну молодь і допомогти її представникам розкрити себе через Скаутинг. 

Національна організація скаутів України запрошує дітей, школярів, студентів і дорослих людей не залишатися байдужими і приєднаються! 

Історична довідка: Після створення А. Гончаренком в 1909 році в г.Бахмут (зараз - м. Артемівськ Донецької області) першої бой-скаутскої дружини (роти) в Російській імперії, а в 1911 році – пластових гуртків на Західній Україні і загонів юних розвідників в Києві, Одесі, Катеринославі (Дніпропетровську), Олександрівську (Запоріжжі), Харкові Житомирі почалося поширення скаутингу на території України. Першу скаутську присягу українською мовою було складено в квітні 1912 року і цього ж року скаутський рух поширився по усій території сучасної України. 

Контакти: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Джерело : Прес-служба Національної організації скаутів України (НОСУ)

Відео

English version