Обласні управління освіти і науки порушують закон «Про доступ до публічної Інформації»


Команда Луганської громадської організації «Центр творчих ініціатив Східна Україна», розіславши запити про доступ до публічної інформації переконалася в тому, що звернення через Інтернет по е-мейлу в Обласні управління освіти і науки неефективні.

 


Нас зокрема цікавило:

  • Кількість студентів, які навчалися у вищих навчальних закладах області за рахунок бюджету за період з 2005 по 2011 рік;

  • Кількість студентів, які отримували стипендії у вищих навчальних закладах області за рахунок бюджету, за період з 2005 по 2011 рік;
  • Сума бюджетних коштів, що надійшли на рахунки вищих навчальних закладів області для виплати стипендій за період з 2005 по 2011 рік;


Відповіло, по закінченню місяця, а не 5-ти днів, як за законом, тільки 7 з 27 обласних управлінь: Вінницьке, Донецьке, Кіровоградське, Полтавське, Севастопольське, Хмельницьке, Черкаське.

З деяких управлінь дзвонили і уточнювали суть запиту, особливо цікавлячись, а навіщо нам ця інформація, але так і не відповіли до цих пір. А судячи з технічних відповідей поштових серверів, на 4 управління листи взагалі не доставляються - Чи то не існує або заблокований Е-мейл, хоча й вказано на сайті - Житомирська, Івано-Франківська, Рівненська, Харківська.

Відповіді на ці запити дозволили б оцінити динаміку в процентному співвідношенні студентів, які отримують стипендії. Раніше вона становила приблизно 80%, тобто з 5 студентів-бюджетників, стипендії отримувало 4. А за тривожними сигналами, які надходять в організацію, динаміка стала кардинально знижуватися. Щоб розвіяти побоювання або отримати непряме статистичне підтвердження, що реалізується політика зниження числа студентів-стипендіатів і потрібна запитувана інформація.

Чиновники, відповідальні за освітню сферу областей не виконують здебільшого Закон України «Про доступ до публічної Інформації». В світлі вищесказаного, мимоволі задаєшся питанням:« А чого вони навчать наших дітей?».

Розсилка запитів здійснювалася в рамках проекту «Прозоре бюджетування стипендій - Передумови Захисту прав студентів», який реалізує Луганська громадська організація ЦТІ "Східна Україні» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

 

 


Джерело: Громадський Простір

 

 

Відео

English version