Болонський університет удвічі скоротив число відділень

 

Кількість відділень у Болонському університеті, одному із найстаріших ВНЗ Італії, скоротилася з 70 до 33.

Правління Болонського університету схвалило реформу, яка обговорювалася впродовж місяців. Було вирішено майже удвічі скоротити число відділень. Рішення було прийняте одноголосно. "Ми довго обговорювали реформу, але врешті-решт дійшли спільного рішення", - заявили члени правління. 

Найбільше нововведення торкнулося факультету медицини, де замість 16 відділень стало три. Що стосується факультетів гуманітарної спрямованості, то тут також спостерігається ряд змін, згідно яким відділення історії об'єднаються з відділеннями з вивчення античної історії. Як пояснюють в правлінні, зміна структури університету повинна призвести до оптимізації витрат і підвищення ефективності управління. 

При цьому замість 23 існуючих факультетів університет створить 11 нових відділень: фармацевтики і біотехнології, інформатики, соціології та права, наук про якість життя, політичних і соціальних наук. Ректор ВНЗ Івано Діоніджі підкреслює, що реформа не пов'язана з кризою і була задумана керівництвом навчального закладу задовго до кризи. "Ліквідація старих і поява нових відділень відповідає вимогам сьогодення", - вважає він. 

Передбачається, що незабаром керівництво озвучить імена нових глав відділень. 

Нововведення наберуть чинності з наступного навчального року, після того, як реформу схвалить Міністерство освіти Італії, повідомляє Corriere della Sera.

Джерело: www.osvita.org.ua

 

Відео

English version