Ожиріння в молодості істотно скорочує життя

Молоді люди, що мають надлишкову вагу, ризикують померти раніше за ровесників, навіть якщо з віком позбудуться зайвих кілограмів, упевнені вчені з Університету Північної Кароліни в Чапел-Хіллі (США).


Дослідження показало, що у тих, хто мав високий індекс маси тіла, ризик померти раніше строку був підвищений на 21%, а при додаванні таких факторів ризику, як паління, фізична активність і споживання алкоголю, імовірність збільшувалася до 28%. 

Примітно, що ожиріння у 25-річному віці впливало на здоров'я чорношкірих жінок (у порівнянні з білими однолітками) і на чоловіків (у порівнянні з жінками). А в чорношкірих чоловіків негативний ефект ожиріння в молодості ставав незначним, коли до уваги брали зміни ваги в зрілості. 

За останні 30 років кількість людей з зайвою вагою потроїлася серед молодих чоловіків 20-39 років і зросла більш ніж утричі серед молодих дам. 

Багато досліджень показують, що люди мають тенденцію набирати надлишкові кілограми після закінчення коледжу, одруження й інших значимих подій у житті. Остання робота, за словами авторів, свідчить, наскільки важливо зберігати нормальну вагу тіла. "Ми повинні концентруватися на запобіганні ожиріння й набору зайвої ваги: від цього залежать наше життя й здоров'я", - підсумовує керівник дослідження Джун Стівенс. 

Робота фінансувалася Національним інститутом серця, легенів і крові (США).

Джерело: www.osvita.org.ua

 

 

Відео

English version