Половина одеських першокласників розпочне навчання російською мовою

 

48% одеських першокласників розпочне навчання 1 вересня російською мовою, інші діти підуть до класів з українською мовою навчання, повідомила заступник начальника управління освіти й науки Одеської міськради Вікторія Іщенко.


"У даний час до перших класів загальноосвітніх установ міста подано більше 8,3 тисяч заяв. З них 52% - в класи з українською мовою навчання і 48% - в класи з російською мовою навчання. У школах міста, де раніше були лише класи з українською мовою навчання, планується відкрити 26 перших класів з російською мовою навчання", - сказала Іщенко в ході прес-конференції. 

Заступник начальника управління освіти й науки також уточнила, що в цілому кількість батьків, які бажають, щоб їх діти навчалися російською мовою, у порівнянні з минулими роками зросла. 

Як повідомлялося, у липні поточного року Одеська міська рада внесла до статутів 197 освітніх установ міста пункт про можливість вибору мови навчання. Ці зміни затвердили у зв'язку з прийняттям Одеською радою програми збереження і розвитку російської мови в Одесі до 2015 року. 

Програму збереження і розвитку російської мови Одеська рада прийняла 8 квітня 2011 року. Вона, зокрема, передбачає ряд нововведень в галузі освіти, внаслідок чого збільшиться кількість російськомовних шкіл, батьки зможуть обирати мову навчання для своїх дітей, а російська мова буде визначена як одна з мов навчального процесу. 

До програми включені закупівля для шкіл бібліотек літератури російською мовою, відновлення практики обов'язкових шкільних екскурсій до Літературного музею, проведення загальноміського конкурсу вчителів російської мови та літератури.

Джерело: Освітній портал

 

 

Відео

English version