Українців зобов'язали відмічатися у посольствах після повернення з Європи

 

Низка посольств країн - членів ЄС, зокрема, посольство Франції в Україні, видаючи візи громадянам України, просять деяких із них після поїздки прийти у посольство і повідомити про своє повернення.

При цьому, у разі неявки українця для підтвердження, йому загрожує відмова у видачі візи терміном на 99 місяців. 

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський на конференції в Брюселі висловив думку, що така практика не є порушенням прав людини. "Ми маємо суверенну візову політику", - додав він. 

При цьому польський міністр звернув увагу на те, що його країна надає українцям віз більше, ніж інші країни - члени ЄС, при цьому показник відмов у візах українцям у польських консульствах не перевищує 1%. 

"Разом з тим, я відчуваю вашу біль, тому що у нас подібні проблеми зі США", - додав Сікорський. 

У свою чергу, міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко зазначив, що Україна постійно піднімає питання лібералізації візового режиму на переговорах із ЄС. "Це питання, яке ми також піднімаємо, але ми бачимо і прогрес", - сказав український міністр. 

За його словами, прогрес, зокрема, полягає у зростанні кількості виданих віз, а також у зменшенні кількості відмов українцям, яка зараз не перевищує 4%.

Джерело: ТСН

 

Відео

English version