Середній вік населення України - 40 років

Середній вік населення України на початок 2011 року складав 40,3 роки, для чоловіків – 37,5, для жінок – 42,7 років. Про це на прес-конференції повідомив заступник голови Державної служби статистики України Наталія Власенко.

За її словами, в Україні як і в Європі існує тенденція, котра полягає у загальному старінні населення.

"Починаючи з 1959 року, населення України за шкалою ООН належало до числа тих, що перебувають на порозі старіння, бо частка осіб у віці 65 років і старше становила у нас 6,9%. У 1989 році його можна було охарактеризувати як старе, бо показник літніх людей складав вже 11,7%. На початку 2011 року ця група досягла 15,3%", - сказала Н.Власенко.

Вона також повідомила, що чисельність населення працездатного віку упродовж 2010 року зменшилась на 232,4 тис. осіб. Крім того, за її словами, спостерігається збільшення частки людей пенсійного віку, яка на початок 2011 року скала 24,7%, і упродовж останніх 4 років залишається майже незмінною частка дітей, яка становить 17,6%.

Як повідомляе  УНН, за даними Мін'юсту, у першому півріччі 2011 року в Україні продовжилася позитивна тенденція до зниження кількості зареєстрованих смертей. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року показник смертності знизився на 15%.

Так, якщо у першому півріччі 2010 року в країні було зареєстровано майже 336 тис. смертей, то за цей же період 2011 року – майже 286 тис. смертей.

При цьому, за підсумками ІІ кварталу поточного року народжуваність перевищила смертність одразу в чотирьох регіонах України. Зокрема, у Волинській області – на 1 відсоток, у Закарпатській області – на 3 відсотки, у м.Києві – на 3,5 відсотки, у Рівненській області – на 4 відсотки.

Згідно з даними соцдосліджень, чоловіки частіше, ніж жінки, не доживають до 65-річного віку. За підсумками дослідження, яке проводилось у Європі, найчастіше до ранньої смертності призводять шкідливі звички.

Показник чоловічої смертності від хронічної хвороби печінки в 23 з 31 країни, як з`ясувалося, принаймні, удвічі вище за жіночий.

Експерти відзначають, що тенденція вести нездоровий спосіб життя з кожним роком молодшає. Ситуація гнітюча, адже чоловіча смертність відбивається на економіці держави, руйнує сім`ї та негативно впливає на жіноче здоров`я.

Джерело: УНН

Відео

English version