Українці вважають себе вільними громадянами не зовсім вільної країни


Відносна більшість українців вважають себе в цілому вільними. Про це свідчать результати соцопитування, проведеного компанією Research&Branding Group у період з 20 по 31 березня 2011 року.

Так, 40% опитаних вважають себе в цілому вільними, тоді як не вільними себе вважають 26% респондентів. 
Як вільними так і не вільними себе вважають 34% опитаних.

У регіональному розрізі рівень особистої свободи вище оцінюють жителі Західної (47%) і Південно-Східної України (40%), ніж жителі центральних областей (34%).

Водночас 42% українців визначають українське суспільство як у цілому невільне.

Вільним українське суспільство вважає 19% респондентів. Як вільним, так і не вільним українське суспільство сприймають 39% опитаних.

Найбільш вільними країнами світу, на думку українців, є США (30%), Німеччина (19%), Франція (12%), Швейцарія і Великобританія (по 11%).

Більшість українців (77%) згодні з твердженням, що повна свобода в сучасному суспільстві неможлива. 59% респондентів згодні, що для суспільства важливіше порядок, ніж збереження особистих свобод громадян.

Кожен п'ятий українець (17%) під поняттям "свобода" має на увазі свободу, право вибору. 
Незалежність як поняття "свободи" мають на увазі 15% респондентів і свободу слова як еквівалент "свободи" розуміють 13% українців.

Серед запропонованих варіантів визначення "свободи" жителі Україні вибрали, перш за все, визначення "свободи" як можливості робити все, що не шкодить іншій людині (32%). 
Визначення "свободи" як незалежності від впливу зовнішніх обставин (27%), для 23% респондентів найближче визначення "свободи" як наявності вибору.

Опитування проводилося методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Обсяг вибіркової сукупності склав 2075 осіб.

Очікувана середня похибка вибірки складає +/-2,2%.

Джерело : Українська правда

Відео

English version