Визначені країни-лідери за рівнем шкільної освіти


Організація економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР) провела порівняльний аналіз 65 країн світу за рівнем шкільної світи. Східні країни лідирують, а ось для деяких західноєвропейських держав результати виявилися вельми невтішними.

Ці дані були отримані на підставі результатів тестування 500 тисяч школярів у віці 15 років.Дослідження виявило рівень підготовленості школярів в 65 країнах з трьох напрямів:загальна ерудиція (начитаність), математика, природнічі науки. У результаті був складений рейтинг, який дозволяє судити про загальний рівень шкільної освіти в певній країні, і побачити, яку позицію вона займає за мірою обізнаності школярів в кожній з трьох областей знання.

Найвищий рівень шкільної освіти виявився в країнах Східної Азії. Китай (Шанхай) лідирує в рейтингу по всіх трьох напрямах, потім високі місця в різних науках розподілили між собою Корея, Китай (Гонконг), Сінгапур та Японія. Крім того, в першу десятку зі всіма високими показниками увійшлиКанада і Фінляндія. Нова Зеландія потрапила в десятку за двома з трьох напрямів.

Стабільно високий рівень освіти (вище 20 позицій мінімум з двох наук) показали Австралія, Німеччина, Нідерланди, Ліхтенштейн, Естонія, Польща, Бельгія, Швейцарія, Словенія, Норвегія, Ірландія. Росія в загальному заліку виявилася на 41 місці.

Результати дослідження виявилися несподіваними для деяких країн, які сильно змінили свої позиції в рейтингу за останні десять років. Так, Велика Британія, рівень освіти в якій традиційно прийнято вважати "стабільно високим", в значній мірі здала позиції. Як мінімум в двох з трьох областей знання вона поступається навіть таким країнам, як Естонія, Польща і Словаччина.

Така зміна диспозиції в міжнародному рейтингу освіти особливо дивна ще й тому, що протягом попереднього десятиліття, до 2000 року, Польща стабільно мала показники нижче середнього рівня. І всього через десять років цій країні вдалося настільки поліпшити рівень шкільної освіти, що сьогодні вона на 10 пунктів випереджає Велику Британію в рейтингу по ерудованості і на 3 пункти - з математики. При цьому, щорічна сума витрат держави на навчання одного учня в Польщі удвічі менше, ніж у Британії, яка за той же період подвоїла витрати на освіту, але не зробила ні кроку вперед в її розвитку.

За даними ОЕСР, таке помітне падіння Великої Британії в рейтингу частково пояснюється збільшеною кількістю іммігрантів у школах країни. Сьогодні 10,6% британських школярів - це іммігранти з інших країн.

Джерело : Освітній портал

Відео

English version