Журналісти та громадські активісти вимагають пояснень від СБУ

 

 

Акція руху "Стоп цензурі" та "Демократичного альянсу" під стінами СБУ, що пройшла в середу, мала продемонструвати владі рішучість громадянського суспільства відстоювати свої права. На думку її учасників, це вдалося.

"Чи збирає СБУ про мене інформацію?" – так назвали акцію під стінами СБУ журналісти та громадські діячі. Вони вишикувалися в чергу до громадської приймальні СБУ, аби подати заяву з проханням повідомити, чи збирає спецслужба інформацію про них.

Акція відбулася у відповідь на скарги представників громадських організацій та правозахисників на спроби СБУ вивідати інформацію про діяльність інститутів громадянського суспільства, акції та критику журналістами можновладців. В тексті своє заяви, як сказала Deutsche Welle директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, вона особисто запитала, чи збирала СБУ впродовж останнього року щодо неї якісь дані, провадила оперативні заходи, прослуховувала телефони та вдавалася до стеження і з якої причини.

Коріння з КГБ і євроінтеграція

Голова СБУ Валерій Хорошковський публічно визнав, що спецслужби України, Білорусі та Росії походять зі спільного коріння, сказав лідер громадської організації "Центр.UA" екс-віце-прем’єр з євроінтеграції Олег Рибачук. Він оцінив ці слова, як пересторогу президентові України, який нещодавно підтвердив стратегічний курс України на євроінтеграцію. І сказав, що акції протесту громадськості є найкращими ліками проти спроб "переформатувати СБУ в ФСБ-у".

В акції взяли участь лише кілька десятків журналістів та громадських діячів. Але один з її учасників, колишній голова архівів СБУ, історик Володимир В'ятрович назвав акцію вдалою. Він нагадав, що це вже не перший вияв організованого громадського спротиву під стінами спецслужби. І закликав громадян "не демонізувати могутність СБУ" і висловлювати свій протест, якщо якась із владних інституцій порушує їхні права.

Джерело : Німецька Хвиля

Відео

English version