Податківці взялися наповнювати бюджет за рахунок шантажу благодійників та дітей-сиріт?

 

Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва незаконно вимагає близько 678 тисяч гривень у Представництва благодійної організації «Кожній дитині» (Велика Британія), аби воно могло продовжувати свою діяльність в Україні, спрямовану на розвиток соціальних послуг допомогу вразливим сім’ям з дітьми та дітям-сиротам. Про це йдеться у зверненнях Представництва до Президента України, Прем’єр-Міністра України та голови Державної податкової адміністрації України (ДПА) із вимогою скасувати незаконні дії податківців.

«Кожній дитині» - міжнародна неурядова організація, що працює у 15 країнах світу аби сприяти реформуванню системи опіки та піклування, розвивати мережі соціальних служб для незахищених сімей з дітьми, - пояснює директор Представництва В. Кузьмінський. За десять років нашої роботи в Україні та далеких від правових і демократичних ідеалів країнах Африки, Азії та Латинської Америки з подібним прямим тиском на нашу діяльність ми стикаємося вперше. Виходить, що в Україні благодійники, залучаючи недержавні кошти на допомогу тим, за кого ця держава несе безпосередню відповідальність, мають ще й сплачувати державі за це право», - констатує він.

В червні-липні 2010 року ПБО «Кожній дитині» разом із іншими неурядовими організаціями брало активну участь в протидії дорученню Прем'єр-міністра України Миколи Азарова (від 08.07.2010 № 34243/3/1-10), спрямованому на відновлення та зміцнення системи закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Невдовзі після цих подій, відбулася планова перевірка діяльності організації Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва, в результаті чого «Кожній дитині» було винесено необґрунтовані звинувачення у порушенні законодавства і заниженні податку на прибуток в розмірі близько півмільйона гривень, та інших порушеннях. Абсурдність звинувачень податківців підтверджується тим, що «Кожній дитині» понад 10 років зареєстрована в Міністерстві юстиції України як структурний осередок благодійної організації зарубіжної держави, центральний офіс якої знаходиться в Лондоні, Велика Британія. Згідно із Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» ст.1, п.1.16, Представництво є нерезидентом у значенні цього закону, не здійснює господарської діяльності визначеної п.1.32, ст.1 цього ж Закону, не отримує доходів з джерел їх походження в Україні, що підлягають оподаткуванню.

Приголомшує та обурює те, що заперечення «Кожній дитині», подані до Акту, були повністю проігноровані керівником Печерської ДПІ. На адресу організації надійшла письмова відписка податківців, яка не містила відповідей на заперечення Представництва, натомість складалася із неправдивої інформації і відверто анекдотичних наклепів, наприклад, щодо відряджень всіх співробітників Представництва до Дубаї (ОАЕ) (!). Такі дії ДПІ у Печерському районі м. Києва можна розглядати як прямий тиск на організацію з метою її закриття, оскільки в Представництва немає додаткових коштів для задоволення незаконних вимог ДПІ на загальну суму 677 972,3 грн.

В свою чергу, ДПА України відмовилася розглядати скаргу Представництва на свавільні дії своїх підопічних, посилаючись на невідповідність скарги порядку і строкам оскарження рішень органів державної податкової служби. Водночас сама відповідь ДПА України надійшла до Представництва із порушенням граничних термінів, передбачених зхаконодавством України на надання такої відвовіді – 20 календарних днів. Керуючись п. 5.2.2., Закону України від 21.12.2000 року №2181-III “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, який визначає, що в разі перевищення строку відповіді на скаргу, скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків, Представництво вимагає від ДПА скасувати рішення про стягнення штрафних санкцій. Побачимо чи дотримається ДПА України законодавства?

Виглядає так, що податківці свідомо прагнуть покінчити з організаціями громадянського суспільства, а особливо міжнародними. Тим паче, що подібний досвід уже є у сусідньої Росії. Водночас як переконані лідери третього сектору, скоріше за все йдеться про елементарне нерозуміння ролі громадських організацій в житті суспільства та характеру їхньої суспільної діяльності. Зазначимо, що протягом 2000-2010рр. «Кожній дитині» залучило понад 27 млн. грн. із-за кордону для вирішення нагальних питань подолання дитячої безпритульності й бездоглядності в Україні. При чому заплатило до державного бюджету 1 273 779,59 грн. податку з доходів фізичних осіб. Більшість коштів була спрямована на матеріально-технічне забезпечення діяльності соціальних служб для вразливих сімей та дітей та підвищення професійної компетенції їхніх співробітників, впровадження інноваційних моделей соціальної роботи, видання підручників та посібників. Лише в рамках проекту “Розвиток інтегрованих соціальних служб для вразливих сімей з дітьми” (2005-2007), який фінансувався ЄС в рамках програми ТАСІС і був визнаний найкращим проектом технічної допомоги Україні, 400 000 євро було виділено на закупівлю оргтехніки та автотранспорту для соціальних служб Київщини.

Уся фінансова документація організації регулярно проходить незалежний аудит, що є обов’язковою умовою таких донорів як Представництво Єврокомісії, Всесвітній дитячий фонд що діє під патронатом королеви Швеції Сільвії та інших. Організація активно співпрацює із Міністерством України справах сім'ї, молоді та спорту щодо формування національної стратегії забезпечення прав дітей: переважна більшість інновацій, запропонованих організацією, знайшли своє відображення у законодавчому полі України.

У разі ігнорування ДПА норм чинного законодавства щодо розгляду скарг платників податків та відсутності адекватних дій, спрямованих на врегулювання конфлікту, з боку представників влади України, «Кожній дитині» буде змушене захищати свої інтереси у судах та повідомити ЄС, уряди Великобританії, США, Швеції та Швейцарії, які є основними донорами проектів організації, про ситуацію, що склалася. Переконані, це не додасть іміджу нашій державі і призведе до зменшення допомоги на розвиток соціальної сфери від цих країн у майбутньому.

Контакти для ЗМІ:

Для отримання довідкової інформації, організації інтерв’ю, коментарів, звертайтеся:

Швед Оксана 8067 234 60 97; 457 29 10; 457 29 11 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Для отримання довідкової інформації чи коментарів, звертайтеся: Швед Оксана 8067 234 60 97; 457 29 10; 457 29 11 Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Джерело: громадський порстір

 

Відео

English version