Українці почали сумніватися в доцільності перебування ЧФ РФ у Криму

Кількість українців, які підтримували продовження перебування російського флоту в Криму зменшилась на на 8,4%.

Кількість українців, які позитивно оцінили продовження перебування ЧФ РФ в Україні, у вересні зменшилася. Такими є результати соціологічного опитування, проведеного "Українським демократичним колом" на замовлення Інституту політики.

Так у вересні порівняно з травнем 2010 року кількість тих, хто позитивно ставиться до того, що Верховна рада ратифікувала Угоду про продовження перебування ЧФ РФ зменшилась на 8,4%. Тоді за це висловлювалися з 58,9%, а в вересні - 50,5%.

Натомість кількість тих, хто негативно ставиться до цього зросла на 9,5% - з 29,2% у травні до 38,7% у вересні. Водночас 57,8% респондентів вважають, що Угода про продовження перебування ЧФ РФ не загрожує суверенітету України.

Разом із тим, 33,4% громадян дотримується протилежної думки. Не змогли визначитись 8,8%. Також 45,8% проголосували б на референдумі за продовження строку перебування російського Чорноморського флоту до 2042 року. Це на 8,5% менше, ніж у травні.

Водночас 35,8% проголосували би проти продовження строку. Не брали б участі в референдумі 12,5%, а 5,9% не змогли визначитись.

Вибіркова сукупність репрезентує доросле населення України й охоплює всі регіони країни. За місцем проживання опитано 1200 респондентів віком від 18 років і старше.

Статистична похибка вибірки не перевищує 2,9%. Інститут політики близький до депутата фракції БЮТ Миколи Томенка.

Джерело: tsn.ua

Відео

English version