Інвестиції та досвід Великобританії створюють модель для перебудови українських міст

 

Загальна вартість інвестицій буде складати 1 млрд. дол. США, кошти залучатимуться із різних джерел, серед яких приватне та позикове фінансування.

Одарич Сергій Олегович, міський голова Черкас, зазначив: «Публічно-приватне «Агентство розвитку м. Черкаси» у тому форматі, як це зробило наше місто – це перший в Україні приклад широкого залучення світових компаній, відомих архітекторів, фінансистів, успішних інвесторів та інших професіоналів до розвитку міста. В світі є декілька прикладів, коли саме завдяки такому механізму співпраці муніципалітету і приватних компаній, міста здійснювали справжній прорив у своєму економічному і культурному розвитку. Переконаний, що Черкаси повторять цей успіх».

Стівен Кларк, Генеральний директор Агентства розвитку міста Черкаси додав: «Концепція розвитку міста Черкаси з елементами інтеграції берегової лінії у міську територію – це єдина у своєму роді ініціатива, яка, ми сподіваємось, стане моделлю перебудови для інших українських міст. Проект стане поштовхом для міської економіки і наочним прикладом застосування міжнародного та місцевого досвіду за рахунок залучення провідних компаній та інвесторів. Далекоглядність проекту та комплексний підхід до розвитку міської інфраструктури забезпечить Черкасам економічну успішність та привабливість як розважального, так і оздоровчого осередку протягом багатьох років, а також створить унікальні можливості для усіх компаній, залучених до процесу».

Ігор Калашник, голова громадської організації «Форум розвитку Черкащини»: «Завдяки реалізації цього мегапроекту Черкаси з «міста хіміків» перетворяться на місто туристичної та логістичної індустрії, на місто для людей. У черкащан з’являться можливості для самореалізації, молодь знайде відповідь на питання, що найбільше хвилює її: яке майбутнє чекає на них у новому місті? У результаті впровадження цього мегапроекту попит на трудові ресурси перевищить пропозицію на багато десятиріч».

Архітектурний супровід і створення плану реалізації проекту здійснюватиме міжнародна архітектурна компанія Chapman Taylor, спеціалісти компанії Waterman відповідатимуть за інженерні рішення, а інститут проектування «Діпромісто» поділиться досвідом зонування міської території в Україні. Компанії Gardiner & Theobald та Ardevelops, LLC здійснюватимуть загальне управління проектом і витратами. Агентство розвитку міста Черкаси координуватиме роботу міжнародних компаній-забудовників, інвестиційних установ, а також працюватиме над становленням сприятливого законодавчого та нормативного середовища, щоб забезпечити реалізацію проекту та захистити інтереси компаній-учасників проекту.

У додаток до курортно-оздоровчої сфери, яка вже досить розвинута, Концепція розвитку міста Черкаси з елементами інтеграції берегової лінії у міську територію сприятиме розвитку Черкас як центру спорту, дозвілля та відпочинку. Запропонований план має на меті сприяння розвитку та розширенню міських зон дозвілля та відпочинку, максимальне збільшення їхньої привабливості та цінності, як для теперішніх, так і для нових мешканців, а також для відпочиваючих.

Створення нових широких територій суші, утворених шляхом намиву в Кременчуцькому водосховищі, забезпечить можливості розміщення на них нових бізнес-структур, центрів дозвілля і житлових комплексів як для мешканців міста, так і для тих, хто приїжджатиме до Черкас на відпочинок. Серед об’єктів, запропонованих для розміщення на нових островах: першокласне поле для гольфу, пасажирський річковий вокзал, конференц-центр, готелі та торгівельно-розважальні центри, розташовані під захисним геодезичним куполом, де буде створено комфортні умови для походів по магазинах та відпочинку впродовж усього року. Створення нових унікальних територій під забудову надасть новим мешканцям можливість побудувати омріяне житло на березі, де можна пришвартувати приватну яхту.

Запропонований проект розбудови Черкас також передбачає розвиток міста як нового освітнього, оздоровчого та технологічного осередку шляхом створення бізнес - та технологічних парків на території, яка зараз пустує. Окрім цього, проект передбачає використання потужної промислової бази як основи майбутнього зростання та подальшого розвитку промисловості та торгівлі міста шляхом заснування національного транспортного та логістичного парку неподалік існуючого аеропорту.

Новий проект розвитку міста – це можливість сприяти популяризації нових стратегій розвитку на майбутнє, нових технологій, відновлюваних джерел енергії та ініціатив екологічного розвитку, що дозволить Черкасам увійти до списку сучасних та далекоглядних міст світу, маючи у своєму арсеналі міцні ініціативи майбутніх стратегій розвитку, які допоможуть місту та його мешканцям подолати перешкоди, які чекають на місто 21-го століття.

Публічно-приватне «Агентство розвитку м. Черкаси»

25 серпня 2009 року підписаний Меморандум про співпрацю між Черкаською міською радою та компанією Ardevelops, LLC щодо створення державно-приватного партнерства в особі Агентства розвитку міста Черкаси.

За дорученням Черкаської міської ради, Агентство розвитку міста Черкаси має координувати залучення інвестицій для фінансування проектів розвитку, які будуть надані закордонними та багатосторонніми фінансовими інститутами.

Мета такої координації – забезпечення послідовної і гармонійної реалізації Плану стратегічного розвитку міста та запобігання хаотичної забудови.

 

Відео

English version