Андрій Шевченко очолив Комітет з питань свободи слова та інформації

 

Раніше комітет очолювала Ганна Герман (Партія регіонів). Посада стала вакантною 12 березня, коли парламент увільнив пані Герман від обов'язків народного депутата, оскільки вона стала заступником голови Адміністрації президента.

Проект № 6231 про призначення Андрія Шевченка був зареєстрований 29 березня членами Комітету з питань свободи слова та інформації, членами фракції БЮТ Олександром Абдулліним, Оленою Кондратюк, Миколою Баграєвим і Віктором Уколовим.

Тоді голова парламенту Володимир Литвин та лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов виступили проти ініціативи БЮТ про перерозподіл парламентських комітетів між коаліцією та опозицією, оскільки це могло заблокувати на два місяці роботу Верховної Ради. Пан Єфремов пропонував призначити головою Комітету з питань свободи слова та інформації Олену Бондаренко (Партія регіонів).

Нині парламент за ініціативою провладної коаліції розглянув це питання, разом з іншими кадровими змінами в комітетах. Так, Андрія Шевченка призначили головою комітету після того, як Верховна Рада відкликала Сергія Терьохіна (БЮТ) з посади голови Комітету з питань податкової та митної політики, обравши на його місце Віталія Хомутинніка (Партія регіонів). За цей проект постанови № 7158проголосували 253 народні депутати.

Як повідомив голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України Володимир Макеєнко (Партія регіонів), комітет розглянув проект про призначення Андрія Шевченка 22 вересня і вирішив рекомендувати Верховній Раді розглянути цей проект і підтримати його. «Опозиція наполягала на тому, щоб їм віддали комітет свободи слова. Буде делегація ПАРЄ, якій вони хочуть сказати, що їм не дають Комітет свободи слова», - сказав він на запитання, чи є подання від фракції БЮТ.

Перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем'якін заявив, що його фракція вимагає перенести розгляд цього питання на наступний тиждень. «Те подання, яке у вас є, справді від нашої фракції. Але є регламентна норма, яка вимагає, щоб підпис під поданням повинен бути від голови фракції. Фракція це питання не розглядала. Ми вимагаємо, щоб це рішення було прийнято за рішенням фракції, а не за вашим бажанням. Щоб це було прийнято не через коліно, як з колегою Терьохіним», - сказав він.

Представники БЮТ заявили, що розмови про те, що коаліція йде на зустріч опозиції - «для кого завгодно, але не для нас». «Подання від фракції немає, тому не треба купувати наших людей. Приїжджає делегація ПАРЄ, і вони хочуть показати, які вони демократи. Андрій Шевченко достойний представник, ми за нього. Але давайте дотримуватися процедури і дочекаємося подання фракції», - сказав Олег Ляшко.

Народний депутат Олег Зарубінський (Блок Литвина) назвав заяви БЮТ «грою» та «інтригами». «Якщо ви говорите, що когось хочуть купити, то не судіть по собі. Андрій Шевченко - не та людина, яка купується», - додав він у відповідь на закиди опозиціонерів.

«Шкода, що в запалі цих баталій ми взялися принижувати перспективного політика Андрія Шевченка», - резюмував голова Верховної Ради Володимир Литвин, виносячи проект постанови на голосування.

Щодо звільнення Сергія Терьохіна народні депутати від опозиції наголосили на тому, що це сталося тому, що до Верховної Ради був внесений урядовий проект податкового кодексу і потрібен «ручний звірьок» для його ухвалення.

Джерело: Телекритика

 

 

 

Відео

English version