Дисиденти, історики, громадські діячі "здалися" сьогодні СБУ добровільно

Це  була акція протесту "Приходь, здавайся!" проти переслідування істориків та цензури історії, проти перевищення СБУ повноважень. За словами організатора акції, відомого громадського діяча та історика Володимира Вятровича: "Країна задихається від корупції, а замість боротьби із злодіями, СБУ переслідує істориків і наступає на академічні свободи і свободу слова".

Нагадаємо, днями співробітники СБУ звинуватили історика Руслана Забілого в розсекреченні державної таємниці за перевезення документів, які стосувались УПА і за своєю давністю просто не могли складати так званої "державної таємниці".

"Оскільки СБУ офіційно розпочала пошуки третіх осіб, кому призначалася інформація з конфіскованого ноут-бука історика Руслана Забілого, ми покажемо, що ця інформація призначена для всіх громадян країни", - говорить Катерина Чепура, активіст громадського руху "Відсіч".

Учасниця мітингу Тіна Пересунько принесла під СБУ диск із записами і фотографіями, які возила закордон. "Хоча я їздила в Туреччину на екологічну конференцію, але раптом я необережно, без лихого умислу, могла видати державну таємницю, адже там були представники більше 20 країн. Взагалі, я тепер вирішила щоразу звітувати перед Службою безпеки про свої дії - все заради безпеки своєї держави", - напівжартома говорить дівчина.

Мітинг зібрався досить великий і представницький: дисиденти, громадські діячі, численні фото та відео камери.

Письменниця Оксана Забужко, апелюючи до працівників СБУ, підкреслила, що вони "працюють не на ту країну".

Присутні стояли з різними плакатами: "Забілий віз інформацію для мене", "Стоп КГБ", "Історикам - свободу", "Зупинити беззаконня СБУ" та багато інших. Увінчалась акція побудовою цифри "37" (1937 рік - як символ репресій) із дисків із "таємною інформацією". Таким чином, кожен охочий зміг "здатися" СБУ як носій історичної інформації.

Джерело : Громадський Простір

 

Відео

English version