У ПАРЄ занепокоєні ситуацією в Україні

Моніторинговий комітет Парламентської асамблеї Ради Європи вітає «політичну волю до амбітних реформ» в Україні. Про це йдеться у проекті резолюції комітету, схваленої днями на його засіданні в Парижі, повідомили у понеділок (13-го вересня) в офісі Ради Європи в Україні. Водночас у документі наголошується на необхідності дотримання українською владою основних демократичних принципів і не реалізовувати широкомасштабні перетворення поспіхом. У ПАРЄ зазначають, що всі започатковані реформи в Україні потребують політичного консенсусу, громадської підтримки, а головне – все має відбуватися з дотриманням парламентських процедур.

 

ПАРЄ підтримує конституційні зміни

Комітет заявляє, що для того, щоб реформи були успішними, уряд та опозиція повинні передусім спільно запровадити конституційні зміни. Керівник політичних програм Українського незалежного центру політичних досліджень Світлана Конончук вважає, що довкола конституційної реформи в українському парламенті будуть розбіжності не тільки між коаліцією та опозицією, але й в середині правлячої коаліції. «Тут буде велика гра довкола Конституції. Її зміна потребує двох сесій, як відомо. І тому президент, і коаліція дбатимуть, аби якомога швидше внести пропозиції щодо нової конституції чи її нової редакції», - сказала Конончук. Натомість в адміністрації президента кажуть, що не квапитимуться з конституційними змінами. Планується, що їх розроблятиме конституційна рада за участю громадськості.

Обмеження демократії не визнають

ПАРЄ висловила своє серйозне занепокоєння з приводу обмежень в Україні демократичних свобод, таких як свобода слова, преси, зборів. ПАРЄ зазначає, що жоден відступ в питанні захисту цих прав не буде визнаний Асамблеєю прийнятним. Аби переконатися як дотримуються в Україні принципи демократії до Києва приїдуть доповідачі ПАРЄ Ренате Вольвенд та Майліс Репс. Про свої спостереження вони планують доповісти на майбутній пленарній сесії ПАРЄ, яка відбудеться 4-8 жовтня. 

 


Джерело : Німецька
Хвиля

 

Відео

English version