Європейські програми підвищують конкурентоздатність на ринку праці українських студентів – «День кар’єри ЄС» у Харкові

Участь українських студентів у європейських освітніх програмах підвищує рівень конкурентоспроможності на ринку праці. Про це йшлося під час панельної дискусії в рамках «Дня кар’єри ЄС» у Харкові, що відбувся 12 жовтня за підтримки Представництва Європейського Союзу в Україні.

«Наш університет бере участь у 12 програмах подвійних дипломів, що підвищує конкурентоздатність наших студентів, а викладачі мають змогу підвищувати кваліфікацію в університетах Франції, Німеччини, Австрії, Польщі, Швеції, Словаччини та Фінляндії», - розповів ректор Харківського національного економічного університету ім. Семена Кузнеця Володимир Пономаренко, торкаючись процесів інтеграції вишу у європейський освітній простір.

Голова Об'єднання організацій роботодавців Харківщини, член виконавчого комітету Харківської міської ради Леонід Рубаненко зазначив, що роботодавці Харківщини активно сприяють процесам інтеграції: йдеться про необхідність встановлення класифікації професій за європейськими стандартами. Це змусить українського роботодавця конкурувати на ринку праці за кращих працівників і поліпшить умови праці, дозволить підвищити заробітні плати та вийти на якісно новий рівень відносин роботодавця та працівника в Україні.

Менеджер проекту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков зупинився на пріоритетах ЄС та питаннях підтримки України, про що йшлося, зокрема, на саміті «Україна-ЄС». Так, серед пріоритетів Євросоюзу є інвестиції в медичну сферу, створення європейського простору здоров’я. Ще один пріоритет – цифровізація, у цій сфері також продовжується інтеграція України завдяки підтримці з боку ЄС. Важливим є і такий пріоритет як Європейський зелений курс, він передбачає трансформації у різних сферах: суттєве зменшення шкідливих викидів, зміни у системі поводження з відходами та переробкою, йдеться про т. зв. циркуляторну економіку, а також -  розвиток альтернативної енергетики, сонця, вітру тощо. Це, в свою чергу, матиме суттєвий вплив і на таку галузь як будівництво. Україна має долучитися до цього кліматичного пакету.

Експерт Ініціативи Представництва ЄС в Україні Team Europe Денис Ткачов зазначив, що інструменти європейських освітніх програм та проєктів є доступними для українських студентів. А Євросоюз активно розвиває співробітництво з Україною, зокрема, надає підтримку у проєктах щодо децентралізації (і вже після місцевих виборів 25 жовтня завдяки реформі матимемо 1470 громад по всій Україні). Також експерт звернув увагу на досвід громадської діяльності, волонтерства, який надає студентам необхідні навички комунікації та організаційних процесів.

СЕО компанії Sigma Software Group Валерій Красовський уточнив, що ця організація бере участь у створенні навчальних програм з ХНЕУ, надає можливості аудиторам пройти стажування на європейських ринках, тому важливо залучати до освітніх програм практиків з бізнесу – надавати студентам потрібний рівень знань. За його словами, у сфері ІТ зараз спостерігається така тенденція: спеціалісти повертаються в Україну, оскільки рівень зарплат вже майже не відрізняється від багатьох інших країн. В.Красовський звернув увагу, що карантин вніс свої корективи на ринку праці: у березні міжнародні компанії скоротили кількість вакансій у кілька разів, а сьогодні попит на фахівців знову значно зріс - до докарантинного рівня. «Ми взяли би на роботу просто зараз 140 фахівців, якби знайшли їх, тому ми багато зусиль спрямовуємо на освітні програми», - пояснив СЕО компанії.

Спеціаліст з розвитку бренду роботодавця компанії EY в Україні Марина Демиденко заявила, що компанія наймає на роботу багато студентів з відповідною освітою та знаннями, не вимагаючи наявності досвіду, і це може бути хорошим стартом для тих, хто розпочинає кар’єру. EY в Україні потрібні спеціалісти не лише у сфері аудиту, але й міжнародних податків, роботизації, оцінки компаній, кіберпезпеки, юриспруденції та ін.

Фахівець з персоналу Nowy Styl Group Вікторія Вдовенко підкреслила, що карантин змусив компанії, які займаються виробництвом, заморожувати чи призупиняти діяльність. Однак, вже влітку компанія почала відкривати вакансії у сфері маркетингу, аналітики, фінансів. Попит на ці вакансії зріс удвічі, порівняно з докарантинним періодом.

Відео панельної дискусії https://youtu.be/nUtAuJPUtKo

Відео

English version