День кар’єри ЄС» у Чернігові: глобальні виклики створюють нові реалії на ринку праці

Нові виклики, пов’язані з пандемією, змінюють ситуацію на ринку праці, підвищують конкуренцію та вимоги до освіти, самоосвіти, здобуття нових навичок, диктують необхідність постійного професійного розвитку. Про це йшлося на «Дні кар’єри ЄС» онлайн в Чернігові, під час панельної дискусії 12 травня.

«Вперше ми проводимо ДК в форматі онлайн. Не секрет, що зараз для того, щоб бути успішним, дуже важливою навичкою є навчання протягом життя», - наголосила радниця з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова.

Вона акцентувала увагу на тому, що питання постійного професійного розвитку є серед пріоритетів політики Європейського Союзу та вже знайшли відображення в законодавстві України. Зокрема, за словами Вікторії Давидової, політика ЄС щодо безперервного професійного розвитку, навчання протягом усього життя, передбачає широкі можливості для дорослих: серед іншого це і опановування нових професійних навичок і навіть – розвиток паралельної кар’єри. Вікторія Давидова зазначила, що існує низка європейських онлайн-платформ та програм для навчання дорослих, до яких може долучатися українська молодь. Одна з них – програма Еразмус+, яка дозволяє знайти безліч ідей та можливостей для професійного розвитку, також широкі можливості надає Європейська платформа для навчання в Європі. Радниця Представництва ЄС закликала учасників «Дня кар’єри ЄС» ближче познайомитись з основними напрямками політики Євросоюзу щодо професійного розвитку. Окремо В.Давидова зупинилась на аспектах імплементації цих нових навичок в Україні: має бути зв’язок між професійним навчанням та працевлаштуванням, тобто необхідна подальша інтеграція політики ЄС в сфері зайнятості.

Як зазначив експерт з питань євроінтеграції Денис Черніков, сьогодні багатьох цікавить як буде розвиватися економіка ЄС, які професії будуть потрібні. Нинішня ситуація створила додаткові можливості інвестування у нові підходи та навички, новітні технології та бізнес-моделі, сферу професійної освіти. Зокрема, ЄС прагне бути самодостатнішим у технологічному плані, тому збільшить інвестиції у технології. «ЄС готовий більше інвестувати в індустрію 4.0. і експерти ЄС спрогнозували збільшення робочих місць в цьому сегменті на 60 тисяч в найближчі 10 років», - зазначив Д.Черніков. А зміна бізнес-моделей вимагає нових навичок від фахівців: йдеться про вміння адаптуватися до змін, працювати в команді, знатися на проектному менеджменті тощо. Ще один напрям – збільшення робочих місць у сфері зелених технологій.

ЄС підвищить увагу до регулювання цифрових ринків, посиленню цифрової грамотності, та захисту персональних даних. Це все формує збільшений попит на аналітичні і міжособистісні навички, виникає попит на розвиток softskills. При цьому інституції ЄС надають молодіжну гарантію зайнятості – підтримку навчання, підвищення кваліфікації, стажування, створення стартапів, резюмував експерт.

У свою чергу директора ІТ-кластеру Ірина Лисиця відзначила, що завдяки євроінтеграції в Україні формується ІТ-спільнота, технологічна екосистема. І сьогодні в цій галузі є важливою фундаментальна освіта - навички швидкого засвоєння нового матеріалу, вміння знаходити нові нестандартні рішення, розвивати аналітичне мислення, вивчати англійську мову. І.Лисиця підкреслила, що українські ІТ-фахівці і галузь загалом краще адаптувались до глобальних змін, адже 98% спеціалістів вже давно працюють з дому, у віддаленому режимі, однак постійно зростають вимоги до якості їх роботи. «ІТ-спеціаліст навчається все життя, стрімкий розвиток індустрії вимагає постійного здобуття нових навичок», - наголосила І.Лисиця. Можливості в сфері ІТ в Україні сьогодні дуже широкі, компанії відкриті для нових працівників, сфера динамічно розвивається, європейські партнери зацікавлені в співпраці.

 

Запис панельної дискусії можна знайти за посиланням на каналі ютюб:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1414&v=oMsmqR9CUHo&feature=emb_logo

«Сучасні техніки пошуку роботи: підготовка успішного резюме» https://youtu.be/AbvmvMduveM

«Ефективне лідерство та командоутворення» https://youtu.be/I7JIh76kCA4

«Цифрова грамотність – необхідний навик сьогодення» https://youtu.be/5m923EvxGGc

Відео

English version