Зміни починаються з мене

 

В партнерстві з ГО Громадська організація «Демократичні та громадські ініціативи» 2018 році МА реалізовувала проект «Зміни починаються з мене»

 

Мета проекту - ідентифікувати виклики та потреби, які впливають на рівень активності участі молоді у житті міста та громади, стимулювати молодь міста Києва долучатися до активного громадянської культури шляхом підвищення їхньої обізнаності про їх роль у житті міста та громади. Ініціативною групою проекту було проведено конкурс есе серед молоді з метою стимулювати молодь міста Києва долучатися до активного громадянської к та почалося проведення анкетування молоді з метою визначення причин пасивності молоді, причин, які впливають а рівень активності молоді та її розуміння громадянського активізму.

Протягом травня-вересня 2018 було проведено наступні активності:

  1. Проведено конкурс есе серед підлітків та студентів початкових курсів вузів Києва. Учасники писали про свої рефлексії щодо того, як вони стали активними громадянами, яким чином долучаються до громадського життя свого міста/району/школи/громади, які проблеми намагаються вирішити і які на основні виклики стоять сьогодні перед молоддю. Прочитати есе можна на сторінці проекту www.changes.com.ua
  2. Сорок учасників змоги прослухати тренінг про активне громадянство та можливості впливу на владу щодо вирішення проблем молоді та отримали цінні призи за участь у конкурсі.
  3. Проведено дослідження проблем молоді м. Києва

Коли ми планували даний проект, то виходили з того, що на сьогоднішній день перед громадськими організаціями стоїть завдання більш інтенсивно залучати молодь міста Києва до активної участі у суспільному житті, соціальних/культурних акціях, волонтерстві. Бо, не дивлячись на зростання молодіжної активності, за даними дослідження «Молодь України 2017» - 87,8% молодих людей не приймають участі у суспільному житті і лише - 6,8 % молоді знає та бере активну участь у діяльності дитячих та молодіжних громадських організацій в Україні.


Значна частина молоді не відчуває себе здатною вплинути на ті події та процеси, що відбуваються сьогодні в країні чи населеному пункті, в якому вона мешкає (48% та 30,3% відповідно). Ми переконані, що наш проект зміг привернути увагу молоді до громадської активності та підвищив спроможність молоді щодо її активізації. Адже ми переконані, що молодь - це головний драйвер змін нашої країни.


Дослідження «Основні виклики та проблеми для молоді м. Києва», яке проводилося ГО «Демократичні та громадські ініціативи» за фінансової підтримки Департаменту Суспільних Комунікацій Виконавчого Органу Київської Міської Ради (Київської Міської Державної Адміністрації) є спробою ідентифікувати виклики та потреби, які впливають на рівень активності участі молоді у житті міста та громади, стимулювати молодь міста Києва долучатися до активного громадянської культури шляхом підвищення їхньої обізнаності про їх роль у житті міста та громади, звернути увагу молоді на роль та можливості кожного окремого члена громади/суспільства у розвиток міста та добробут оточуючих, підвищити навички та знання щодо активної громадської діяльності.

Цільовою групою дослідження стала молодь, яка вже народилася в незалежній Україні.

За допомогою даного дослідження авторам було цікаво дізнатися про те, як і чому молоді люди стають активними громадянами, яким чином долучаються до громадського життя свого міста/району/школи/громади, які проблеми намагаються вирішити, які основні виклики стоять сьогодні перед молоддю.

Опитування було проведено в червні-серпні 2018 року ГО «Демократичні та громадські ініціативи» шляхом заповнення гугл форм. Вибірка становить 200 респондентів у віці 13-19 років. Переважна більшість (90%) респондентів проживають в  м. Києві та Київській області,  10% -  інші області.

Результати дослідження можна прочитати тут

 

Відео

English version