P(ART) of community

Протягом серпня 2017 - лютого 2018 рр МА реалізовувала проект «P(ART) of community».

Це великий проект, яких складається з циклу 4 триденних тренингів, під час яких учасники з числа переселенців та місцеві активісти створюють ескізів майбутніх муралів, основною ідеєю яких стала інтеграція переселенців з числа молоді в нові громади в Грузії та Україні. В подальшому протягом березня-квітня 2018 найкращі ескізи будуть перетворені в справжні мурали в Одесі, Чернівцях, Коді та Джварі.


Зараз ми знаходимося на стадії отримання дозволів та вибору ескізів. Найбільш активні учасники зберуться в Одесі 20 квітня 2018, де презентують свої роботи, одговорять питання співпраці та інших освітніх та професійних можливостей для молоді у питаннях транскордонного співробітництва.

Під час тренингів, які відбулися в кінці 2017 року в Грузії в містах Джварі та Кода, та Україні, в містах Чернівці та Одеса учасники отримали знання та навички щодо того, як молодь може впливати на процес прийняття рішень на місцевому рівні, займатися аналізом політики, проводити адвокаційні кампанії, розбудовувати коаліції, залучатися до реалізації ініціатив/проектів.

Ми пояснювали складні теми простою мовою, використовували цікаві методи та формати роботи з учасниками.

Зміст навчальної частини був високо оцінений учасниками по закінченню заходів. Особливо актуальною була сесія щодо визначення проблем, викликів для переселенців з числа молоді та шляхів їх вирішення за сприяння самої ж молоді. Ці проблеми і лягли в основу майбутніх ескізів.

Джварі. Учасники створили ескізи з наступних тем: інтеграції переселенців, подолання стереотипів, миру, молодіжної активності. У рамках майстерні будо створено шість ескізів. Найцікавішою темою з точки зору тренерів, організаторів та самих учасників виявилиася тема - стереотипи у твоєму місті.


Кода. Учасники активно брали участь у процесі створення муралів, і в результаті з’явилося 9 ескізів з наступних тем: конфлікт, інтеграція та співіснування, мир та стереотипи. Ескізи висловлюють думку учасників про проблеми, з якими стикається їх громада.


Чернівці: ескізи з’явилися з наступних тем: конфлікт, інтеграція, мир та порозуміння.


Одеса: Учасники активно брали участь у процесі створення муралів.Було розробленго більше 20 ескізів. Основні теми: інтеграція та співіснування, мир та безпека, конфлікти та стереотипи.


Відео

English version