Спільними зусиллями ВПО та громади: сприяння інтеграції ВПО з числа молоді в нові громади

Протягом грудня 2017 року в Вінницькій, Львівській, Дніпропетровській, Харківській, Херсонській та Запорізькій областях пройшли прес-конференції презентації більше ніж 19 соціальних проектів/ініціатив. Вони були реалізовані в цих областях з вересня по листопад. Прес-конференції в цих містах, що були покликані надати приклади вдалої реалізації молодіжних ініціатив, направлених на інтеграцію ВПО в нові громади, поділись власним досвідом у виконанні соціальних проектів.


У Херсоні було представлено 3 проекти: «Щаслива молодь - Успішна країна» (об'єднання студентів вищого навчального закладу разом з вимушенно переселеними особами з окупованих територій країни в єдиний молодіжний рух), «Знайдемо порозуміння через гру» (сприяння адаптації студентів з числа ВПО в нові умови, згуртування студентів навколо спільних інтересів у невимушеній обстановці за допомогою інтерактивних ігор), «Проект  інтегрування дітей ВПО через формування навичок співробітництва та екологічного мислення в процесі створення флористичних композицій».

У Вінниці було реалізовано аж 6 проектів: «Успешный старт на фрилансе для ВПО» (проект покликаний допомогти ВПО розпочати роботу в якості фрілансерів), «Усі ми Є. Усі ми різні. Усі ми рівні» (проект присвячений інтегруванню молоді з числа ВПО та протидії дискримінації), «Настільні ігри з KREATIV» (мета проекту - інтеграція та налагодження діалогу через ігри), «Комфортний міський простір – запорука впевненості й самостійності в громаді» (проект спрямований на залучення ВПО та людей з інвалідністю по зору в активне життя громади), «BCESWEET» (проект сприяє адаптації та інтеграції ВПО), «Вечір настільних ігор ВНМУ» (цикл заходів для сприяння інтеграції ВПО в молодіжне середовище).

Дніпро презентував 3 проекти: «Кіно під відкритим небом» (покази фільмів на алеї та біля «модульного містечка» переселенців), тренінг «Кохання та захоплення» (питання стосунків), “Сприяння поінформованості молоді м. Першотравенськ з питань професійної орієнтації та розвитку волонтерства задля налагодженню діалогу у громаді”.

Представив загалу свої здобутки і Львів, у вигляді 3 проектів: «Червоноград: історичний код міста», «Молодь разом» та тренінг «Різноманіття сімей, особистостей та необхідність їх толерантного сприйняття».

Харків також представив 3 проекти: «Сприяння інтеграції молоді з числа ВПО у м. Харкові в місцеву громаду шляхом участі у квест – маршруті «Спільна історія», «Клуб інтерактивного розвитку талантів» (місто Чугуїв) та «Благодійний музичний вечір тих, хто не чує».

І остання прес-конференція відбулася у Запоріжжі, де представлено проект «Свідомий вибір».

 

Загалом більше 100 осіб відвідали прес-конференції, це були переважно студенти та місцева молодь, представники ЗМІ та активісти. Проведені прес-конференції дали можливість познайомити зацікавлені сторони між собою та допомогли ЗМІ та місцевій громаді побачити людей та проекти, які реалізовуються в областях.

Відео

English version