Школа Молодої демократії. Локальні ініціативи

У цій публікації представлено локальні ініціативи, реалізовані учасниками програми «Школа Молодої Демократії». Ці ініціативи – практичні завдання, метою яких було залучення громадськості до вирішення локальних проблем та прийняття рішень у локальних справах. Всі описані в даній публікації дії відповідають загальному поняттю «громадянська партисипація».

Проект реалізовано поетапно на території п’ятьох областей. На першому етапі, в лютому і березні 2016 року, у п’ятьох обласних центрах - Тернополі, Вінниці, Одесі, Києві і Дніпрі, - ми провели дводенний тренінг – воркшоп для молодих представників неурядових організацій, органів місцевого самоврядування, органів державної адміністрації та журналістів. Головна тема – громадянська партиципація, зокрема механізми впливу громадян на прийняття рішень та діяльність органів влади, інструменти громадських консультацій і т. д. Невід’ємною частиною занять була презентація польського досвіду, здобутого під час проведення реформи місцевого самоврядування, та сучасного адміністративного устрою Польщі.

Наступною етапом було оголошення конкурсу на реалізацію невеликих локальних ініціатив, у якому могли взяти участь усі учасники весняних тренінгів в Україні, а не лише ті, хто в рамках навчальної поїздки побував у Польщі. На конкурс надійшло 25 проектів, 11 з них отримали фінансування (в тому числі, як виняток, один з Миколаївської області).

У цій брошурі буде представлено інформацію саме про ці проекти.

Відео

English version