ФОРУМ «Школа Молодої Демократії» у Дніпрі: молодь про активну участь на місцевому рівні

 

29 листопада 2016 року відбувся заключний захід у рамках проекту «Школа Молодої Демократії» в Дніпрі. Близько 40 представників НУО, місцевого самоврядування, активістів дискутували на тему децентралізації, місцевої демократії та розвитку громад.


Ця зустріч зібрала випускників та експертів тренінгу «Школа Молодої Демократії», що відбувся в березні 2016 року в Дніпрі. У ході цієї програми молодь Дніпропетровщини мала можливість опанувати теорію місцевої демократії, децентралізації та розвитку громад на тренінгу, а також здобути практичний досвід локальних змін під час візиту до Польщі влітку. Після повернення з навчального візиту учасники отримали підтримку для передачі польського досвіду та реалізації власних проектів в області.

На зустрічі два експерта з польської та української децентралізації ділилися реаліями двох країн, ламали стереотипи та розкривали секрети для молодих активних громадян.

Сергій Лященко, політичний консультант, розповів про децентралізацію «по-українські», про ті проблеми та можливості, що нас очікують в згодом. Майбутнє регіонального розвитку, на його думку, полягає в пошуку комунікаційних каналів серед малих громад. Підвищення самосвідомості громадян, відродження інстинкту господаря, введення нових інформаційних технологій – ті кроки, які зможуть полегшити процес децентралізації в Україні. Трансформаційні процеси в нашій країні, на думку експерта, не будуть легкими, адже кожна система працює на самозбереження та не хоче ділитися власними ресурсами. Втім, Сергій Лященко наголосив, що молодь має потенціал активізувати суспільство та зробити процеси децентралізації більш дієвими.

Гжегож Демель, тренер з питань децентралізації, поділився досвідом регіональних одиниць Польщі (гмин) та представив різноманітні інтерактивні методи, за допомогою яких представники місцевого самоврядування заохочують людей знаходити інформацію про бюджетування міста, зміни до архітектурних планів, введення нових процедур та розпоряджень. На його думку, професійність місцевої влади має полягати в якісному забезпеченні всіх трьох рівнів участі громадян: інформуванні, консультуванні та прийнятті рішень.

На зустрічі випускники «Школи Молодої Демократії» презентували власні проекти та ділилися отриманим досвідом з іншими активістами. Так Благодійний фонд «Агенція місцевого економічного розвитку м. Зеленодольська» презентував свій досвід проведення ГрінСіті Фест 2016, фестивалю, який зібрав близько 4 тисяч учасників та залучив більше 100 волонтерів. Учасники зустрічі були вражені такими результатами та з інтересом переймали досвід організаторів заходу з залучення волонтерів та інформування громади.

Проект Олександра Кондратинського  «Дніпровські діалоги», який влітку та восени створював інтелектуальні  майданчики в парках та скверах Дніпра, було реалізовано для того, щоб об'єднати навколо актуальних локальних проблем представників місцевої влади та громади у форматі вільного діалогу під відкритим небом. Під час презентації організатори розповідали про досвід спілкування з різними представниками громадськості та ті питання, які актуалізувались під час спілкування, зокрема проблема реконструкції Привокзальної площі та ідеї щодо підвищення її ергономічності.

Ініціатива учасниці «Школи Молодої Демократії» з селища Таромське «Школа екологічного активіста» вразила учасників своєю актуальністю та наполегливим підходом до вирішення проблеми несанкціонованого звалища, не зважаючи на всі труднощі та перешкоди. Організатор проекту Анастасія Єремеєва змогла об’єднати довкола себе не тільки молодь та волонтерів, але й залучитися підтримкою місцевих підприємців та представників влади у вирішенні екологічних питань свого селища.

Учасники заключної зустрічі проекту «Школи Молодої Демократії» активно спілкувались один з одним, задавали питання, ділилися досвідом. Вони відзначили, що це була гарна можливість надихнутись новими ідеями, почути думки експертів та знайти однодумців для втілення спільних локальних ініціатив.

 

Польсько-український проект «Школа Молодої Демократії» реалізується Фондом християнської культури «Знак» (Польща), ГО Молодіжна Альтернатива (Україна) та СГО Фундація Локальних Ініціатив Донеччини (Україна) у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку МЗС Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Відео

English version