Форум "Школа Молодої Демократії" крокує містами. Зупинка перша - Тернопіль

 

25 жовтня в Тернополі проходив Форум "Школа Молодої Демократії", який відбувся в рамках польського-українського проекту "Школа Молодої Демократії".

Форум мав на меті підбити підсумки даного проекту через презентацію локальних ініціатив, які були реалізовані учасниками проекту «Школа Молодої Демократії» протягом липня-жовтня 2016 року. Також під час Форуму проходив обмін досвідом, нетворкінг та дискусійні панелі з представниками влади та громадськості на такі теми як «Механізми співпраці влади та громади», «Роль громадських ініціатив».

Вітальні слова говорили організатори Форуму та заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, керуючий справами виконавчого апарату Тернопільської обласної ради Іван Бабійчук і представник Управління міжнародного співробітництва і фандрейзингу Тернопільської ОДА Оксана Качурівська.

Під час Форуму було презентовано 3 локальних ініціативи, дві з них були реалізовані в  Тернопільській області. ЦЕ ініціативи - "Об'єднуємо зусилля - рухаємось разом до процвітання" від ГО "Ініціативна Шумщина" - Ivanna Mryha та "Велосипедом до мистецтва" від ГО "Бучач-АРТ" - Андрій Григоришин і одна від вінницьких колег - ГО "Асоціація євроклубів Вінниччини" - Єлизавета Савчук (Elizaveta Savchuk) - проект "Досвід країн Вишеградської четвірки в сфері децентралізації".

Заключною частиною стала дискусійна панель "Механізми співпраці влади і громади в умовах децентралізації. Досвід Тернопільщини", під час якої спікерами виступили начальник управління стратегічного розвитку міста Тернопільської міської ради - Юрій Дейнека, який говорив про перспективи приєднання довколишніх сіл біля Тернополя до самого Тернополя, які переваги цього процесу, та заступник голови Байковецької об'єднаної територіальної громади - Віктор Пулька, який ділився досвідом вже обєднаної територіальної громади.

Форум проходив жваво, учасники задавали багато питань, говорили про децентралізацію, власний досвід об'єднання громад, перешкоди що є в цьому процесі, про можливості співпраці влади і громади.

Відео

English version