Молоді активісти та експерти обговорили та виробили рекомендації до законопроекту «Про молодь»

 

З 20 по 21 жовтня в Києві відбулася зустріч-дискусія молодих активістів, представників громадських організацій та експертів зі всіє України для обговорення та доопрацювання ключових положень та статей законопроекту «Про молодь». Молодіжну альтернативу представляли Олександра Степаненко та Устименко Олег.


Дводенний захід був проведений за ініціативи Міністерства молоді та спорту України за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) та Програми розвитку ООН (UNDP) з метою створення практичних інструментів задля реформування сьогоднішньої молодіжної політики.

Представлений для обговорення законопроект визначає та регулює діяльність молодіжних працівників через роботу у молодіжних центрах, також визначає умови інституційної підтримки молодіжних громадських організацій та дієві механізми участі молоді у реалізації молодіжної політики.

Найбільшу дискусію серед учасників викликали статті та положення законопроекту щодо правових механізмів участі молоді, зазначеного віку молоді (згідно проекту закону молоддю вважаються люди віком від 14 до 35 років), діяльності молодіжних громадських організацій та ГО, що працюють з молоддю, також щодо доцільності створення Національного агентства підтримки молодіжних ініціатив.

 

Безумовно, сам факт обговорення з молоддю представленого законопроекту є великим зрушенням у контексті реалізації майбутньої дієвої та ефективної молодіжної політики в Україні, проте і після дискусії залишилося багато суперечок серед молодіжних активістів щодо її правового регулювання.

Відео

English version