Єдність у різноманітті: подолання стереотипів та конфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України

 

«10» жовтня 2016 року в місті Дніпро в приміщені прес-клубу Дніпропетровської обласної організації НСЖУ відбулась прес-конференція про реалізацію проекту «Єдність у різноманітті: подолання стереотипів та конфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України».


Учасники:

Кондратинський Олександр, регіональний координатор ГО «Молодіжна Альтернатива»;

Ольга Котко, координатор проектів Центру міжнародного грантрайтінга при ОДА;

Марія Шмідт, учасниця обмінних поїздок, ініціатива «Ярмарок майбутнього»;

Тимофій Федорець, учасник обмінних поїздок, ініціатива «Емоції через мистецтво»;

Тетяна Долгієр, учасниця обмінних поїздок, ініціатива «Дніпро та стереотипи (в рамках Stereotype UA)».

Мета проекту обмінних поїздок «Єдність у різноманітті: подолання стереотипів та конфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України» - встановлення діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України; руйнація стереотипів у сприйнятті один одного; формування простору, де можна почути думки учасників з різних областей та виробити спільне бачення вирішення конфліктів сучасної України; обмін досвідом у громадській діяльності; навчання учасників проектному менеджменту; встановлення тісних контактів між активною молоддю, задля розбудови цілісної суверенної України.

Під час обмінних поїздок відбулося навчання учасників тому, як розробляти та реалізовувати власні проекти, що стало необхідним імпульсом для створення локальних ініціатив самою молоддю заради якісних змін у їхніх громадах.

В результаті 10 обмінних поїздок учасниками було реалізовано 30 ініціатив (проектів) з наступних регіонах: Херсонська, Харківська, Дніпропетровська, Миколаївська, Тернопільська, Львівська, Луганська, Донецька, Хмельницька, Запорізька та Одеська області.

З ними можна ознайомитися за наступним посиланням:

https://drive.google.com/open?id=0BxRikh2wFZxAWm9MQzl2ajhaUTg

30 серпня 2016 року молоді реалізатори проектів були запрошені на фінал у м. Київ, де вони презентували свої локальні ініціативи та шляхом голосування обрали переможців. За результатами голосування серед присутніх було обрано переможців:

1 місце – проект «Stereotype UA» Георгі Мірцхулави з Одеси.

2 місце – проект «Mix of cultures» Світлани та Оксани Фаленди з Тернополя.

3 місце – поділили між собою 1) проект «Діалог у громаді» Аліни Вушкварек з Добропілля та 2) проект «Чаепитие по Фрейду» Іллі Деревянченка з Херсону.

Під час прес-конференції Олександр Кондратинський презентував загальну концепцію та результати проекту «Єдність у різноманітті: подолання стереотипів та конфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України», зазначив, що реалізація проекту стала можливою завдяки фінансовій підтримці National Endowment for Democracy (NED).

Учасники обмінних поїздок розповіли про власні враження від проекту та презентували результати реалізованих ініціатив.

Тетяна Долгієр, презентувала власний відео ролик в рамках ініціативи «Дніпро та стереотипи (в рамках Stereotype UA)», доступний за посилання:

https://www.youtube.com/watch?v=RZu7CVJ0a2s

«У цьому трихвилинному відео я спростувала п`ять основних стереотипів про Дніпро: 1. Дніпро – це річка. 2. Дніпро – це «русский город». 3. У Дніпрі мешкають радикали-екстримісти. 4. У Дніпрі є метро. 5. У Дніпрі завжди прохолодна погода.» - Тетяна Долгієр;

Марія Шмідт, презентувала ініціативу «Ярмарок Майбутнього», під час реалізації відбулося інтерактивного знайомства учнів ліцею "ЛІТ при ДНУ" з громадськими об'єднаннями м. Дніпро.

Тимофій Федорець, презентував ініціативу «Емоції через мистецтво», яка включала в себе серію інтерактивних заходів для дітей, із застосуванням технологій Арт-терапії “зцілення через мистецтво”.

Ольга Котко, презентувала можливості співпраці із Центром міжнародного грайнтрайтінга при Дніпропетровській обласній державній адміністрації.

«Центр міжнародного грантрайтінга при ОДА надасть інформаційно-методичну допомогу в розробці соціальних проектів молоді Дніпропетровщини аби перетворити цікаві ідеї молоді в грантові проекти» - Олька Котко.

Після прес-конференції інформацію було опубліковано за наступними посиланнями:

https://dniprograd.org/2016/10/11/aktivna-molod-ruynue-stereotipi_50242

http://disk-sport.com/index.php/poslednie/8-novosti/4278-aktivna-molod-rujnue-stereotipi

http://nsju.dp.ua/molod-rujnuye-stereotipi.html

http://vesti.dp.ua/aktivna-molod-rujnuye-stereotipi-pro-ukra%D1%97nciv/

http://grant.dp.gov.ua/bez-rubriki/pres-konferentsiya-yednist-u-riznomanitti/

Відеозапис прес-конференції за посиланням:

 

http://vesti.dp.ua/aktivna-molod-rujnuye-stereotipi-pro-ukra%D1%97nciv-2/

Відео

English version