Подолання стереотипів та конфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України

 

11 жовтня в приміщені Одеської Обласної Універсальної Наукової Бібліотеки ім. М.С. Грушевського відбулася презентація 2 проектів – локальних ініціатив, реалізованих активною молоддю Одеси в рамках проекту ГО «Молодіжна Альтернатива» - «Єдність у різноманітті: подолання стереотипів та конфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України».


Першим був представлений відео-проект Гіоргі Мірцхулави «Stereotype UA», який зайняв перше місце серед конкурсу ініціатив в рамках проекту ГО «Молодіжна Альтернатива». Головною метою проекту став збір відео-матеріалів щодо стереотипів про Україну та різні міста з подальшим виготовленням цілісного фільму. Актуальність проекту є очевидною, адже за статистикою велика кількість молоді не виїзжала за межі своєї області і це призводить до активного використання стереотипів та маніпуляцій.

Другим був крос-регіональний проект (Одеса-Харків) Гани Коцюрубенко «Соціально-економічний розвиток регіонів: інформаційно-аналітичне поле». Метою стало сприяння інформаційному обміну щодо специфіки соціально-економічного розвитку регіонів шляхом залучення студентів та молодих науковців різних регіонів.

Окрім цього на захід було запрошено представників молодіжних організацій міста Одеси, які присвятили свої виступи молодіжному активізму та ролі молоді в якості агентів змін на локальному рівні. Серед виступаючих були - Святослав Линдюк (голова Одеської молодіжної ради НМРУ, заступник голови Одеського відділення ВМГО Федерація дебатів України), Олена Кохан (секретар Одеської молодіжної ради НМРУ, екс-голова ФРІ у м. Одеса), Марія Донець (представниця HUB Volonter Service), Ілля Калинюк та Ольга Фортунська (представники Молодіжної Ради при міському голові).

 

Мета проекту обмінних поїздок за проектом «Єдність у різноманітті: подолання стереотипів та конфліктів, налагодження діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України» - встановлення діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України; руйнація стереотипів у сприйнятті один одного; формування простору, де можна почути думки учасників з різних областей та виробити спільне бачення вирішення конфліктів сучасної України; обмін досвідом у громадській діяльності; навчання учасників проектному менеджменту; встановлення тісних контактів між активною молоддю, задля розбудови цілісної суверенної України.

Відео

English version