Школа молодої демократії в Польщі

З 15 по 22 травня 2016 року МА спільно з Фондом християнської культури «Знак» (Польща) зорганізувала поїздку 15 успішних громадських активістів та представників в лади в Польщу.

Учасники мали дуже насичену програму і унікальну можливість познайомитися із розробкою, впровадження бюджету участі у різних територіальних одиницях Польщі.

В перший день ми відвідали 2 райони (дільниці) в Кракові - Погуже та Дембнікі. (Всього в Кракові 18 районів). Учасники ознайомилися із робою дільниць, комісіями, які вони мають, дізналися як вони почали впроваджувати партисипативний бюджет, як активізують громаду, як працюють з місцевими активістами, тощо.

В другій половині дня учасники мали тренинг з керівниками проектів «Громадської майстерні». Українцям розказали історію впровадження бюджету участі в Польщі, роботу влади і НГО в цьому напрямку, владі приклади роботи бюджету участі в Польщі, також ми отримали знання про громадські ініціативи, які впроваджуються в Польщі.

Другий і третій день – учасники мали навчальні візити в місто Мєхув та гміну Ригліце Малопольського воєводства те на прикладах міста та воєводства ознайомилися практично як працює бюджет участі, як ваді співпрацює з молоддю, людьми похилого віку, тощо

Наступні дні – відбулися тренинги та дискусії з ГО «Громадска майстерня» та експертами Асоціації гмін та повітів Малопольщі з питань децентралізації, ролі громади у вирішенні питань регіону, бюджету участі, місцевих ініціатив тощо.

За совами учасників додому вони повезуть нові знання, навички, контакти, ідеї проектів та чудові спогади про цікавий та плідний тиждень в Кракові.:))

 

Проект реалізується Фондом християнської культури «Знак» (Польща), ГО Молодіжна Альтернатива (Україна) та СГО Фундація Локальних Ініціатив Донеччини (Україна) у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку МЗС Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).

Відео

English version