Закарпаття – найзахідніший та найчарівніший край України.

Саме тут з 23 по 25 травня перебувала група молодих людей з Харківської, Донецької та Луганської областей у рамках проекту ГО "Молодіжна Альтернатива" під назвою "Єдність у різноманітті"! На Закарпатті організувати перебування молоді допомагали представники Благодійного фонду «Центр громадських ініціатив» (Перечин).


З самого ранку 23 травня учасники зустрілися у приміщенні Закарпатської обласної наукової бібліотеки імені Федора Потушняка з представниками організацій громадянського суспільства Закарпаття: це пані Тетяна Хорошилова. Яка розповіла про діяльність ГО «Ужгород – Донбас», пані Леся Лойко, яка презентувала ГО «Форза». Звичайно ж не могло обійтися без цікавих презентацій та відеосюжетів про діяльність самої бібліотеки, про що розповідала молода і чарівна Євгенія Напуда.

Після обіду молоді люди приймали активну участь у роботі дискусійного клубу на тему: «Угода про асоціацію: які можливості вона відкриває?», у якому приймали участь експерти з даного питання: Кушнір Наталія Олексіївна – кандидат економічних наук, доцент кафедри міжнародних економічних відносин, заступники декана з наукової роботи; Ман Денис Миколайович – начальник департаменту економічного розвитку та торгівлі Закарпатської ОДА; Менджул Марія Василівна - кандидат юридичних наук, доцент кафедри міжнародного приватного права, правосуддя та адвокатури, в.о. зав. Кафедри; Мелеганич Ганна Ігорівна - кандидат політичних наук, доцент та Андрейко Віталій Іванович, доцент кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій УжНУ. У експертів та молоді вийшла чудова дискусія, де було обговорено основні умови вступу до ЄС та можливі наслідки для України. Всі присутні зійшлися на думці про те, що нам є багато чому вчитися від Європейських країн, але не варто втрачати свою самобутність. Зміни на краще в державі відбудуться тоді, коли кожен зміниться сам. А схід і захід України - єдині!

Перший день перебування на Закарпатті закінчився пішохідною екскурсією містом Ужгород.
Другий день був присвячений питанням толерантності, дискримінації та конфліктів і способів вирішення їх. Після обіду молоді люди мали можливість прогулятися мальовничим закарпатським містечком Перечин та відвідати туристичний комплекс «Воєводино».
Останній день роботи молоді зі Сходу на Закарпатті обговорювалися можливості та правила підготовки проектних пропозицій для отримання донорського фінансування для вирішення суспільно-важливих проблем. Ми щиро сподіваємося, що всі учасники даної поїздки залишилися задоволеними, повезли з собою тільки позитивні враження та нові знання і щиро ділитимуться ними зі своїми друзями вдома.

Студенти працювали в групах: вони повинні були показати на практиці те, що  засвоїли на попередньому тренінгу щодо розробки проектів. Необхідно було вибрати актуальну  проблему, сформулювати мету проекту, визначити цільову аудиторію, знайти шляхи вирішення проблеми та описати очікувані результати.

Молодь поділилася на чотири команди і після жвавого обговорення по черзі презентувала свої проекти. Експерти одразу вносили свої правки та давали корисні поради на майбутнє. Команди обрали проблеми недостатнього рівня туристичної привабливості, культурного розвитку жителів Південної України, забезпечення необхідним дітей-сиріт та дітей-переселенців і зниження рівня інтелектуального розвитку підлітків. Всі учасники плідно попрацювали і представили досить цікаві шляхи розв’язку даних проблем.

Згідно до анкет, учасники наголошують, що за допомогою заходу вони отримали:

- нові знайомства

- нові знання щодо понять конфліктів, толерантність, ідентичність, культуру сходу та заходу,  механізмів розробки написання та втілення проектів, покращення навичок комунікації,

- розробили спільні проекти

Учасники зазначили, що будуть використовувати набуті знання та навички у подальшій роботі в НУО, у роботі з переселенцями, поділяться знаннями з колегами, друзями.

 

Відео

English version