Дискусійний клуб у м. Запоріжжя.

27 квітня 2016 року в Запорізькому Обласному Центрі Молоді відбувся останній Дискусійний клуб на тему «Освіта в Європейському Союзі: ключові тенденції та виклики для молоді Запоріжжя».


Активна студентська молодь була запрошена до дискусії в рамках програми «ЄС вибір української молоді».

Проект «ЄС: вибір української молоді» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає  ГО "Молодіжна Альтернатива". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Спікерами виступили:

Вікторія Давидова – радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні,

Генадій Васильчук – проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Запорізького національного університету,

Олександр Павлов – директор з PR та GR ПАО «Запоріжкран» Konekranes-Ukraine,

Олександра Рязанцева – менеджер проектів ГО «Молодіжна Альтернатива».

Захід модерував Денис Кас’яненко – к.н. з державного управління.

Під час останнього Дискусійного Клубу молодь з числа учасників отримала унікальну нагоду поспілкуватися на тем навчання у ЄС зі спікерами, які представили різі аспекти такої можливості.

Пані Давидова наголосила, що європейська освіта стає все більш доступною українцям, адже існує безліч програм – Erasmus+, окремі грантові програми країн ЄС тощо. Вона закликала молодь вивчати іноземні мови (чим більш, тим краще) та здобувати нові знання на європейському просторі. При цьому, відповідаючи на запитання учасників, вона підкреслила, що ніхто не може змушувати молодь повертатися – це вибір кожного. І не варто звинувачувати тих, хто не повернуся у відсутності патріотизму. Навпаки, треба змінювати країну, щоб створювати сприятливі умови для повернення талановитої молоді назад. І до речі є багато людей, що повернулися назад, адже молодь хоче прийняти участь у knowledge-transfer заради розбудови держави та бачить свою місію сам у цьому.

Молодь, яка здобула освіту закордоном має більше шансів стати успішною вдома, де конкуренція буде меншою у порівнянні з країнами ЄС. Але сподіватися, що вам одразу запропонують топ-посаду не варто – далеко не всі роботодавці усвідомлюють переваги таких співробітників та/або не  змозі запропонувати достойну заробітну платню.

Пані Олександра Рязанцева розповіла про можливості подорожування, волонтерства та навчання в ЄС, на власному досвіді пояснила, чому вирішила повернутися та які несподіванки чекають на тих, хто планує учитися у іноземних ВНЗ. Зокрема учасники цікавилися особливостями проведення семінарів, заробітною платнею викладачів ВНЗ тощо.

Пан Генадій Васильчук наголосив, що таке явище як brain drain є важким ударом по рівню освіти в Україні та має вплив на економіку, інновації тощо. Але, разом з тим, він також погодися з пані Вікторією, що варто спробувати поїхати навчатися до Європи, щоб розширити свої горизонти та стати більш конкурентоспроможними.

Наостанок пан Олександр Павлов розповів, яким якостям молоді бізнес надає перевагу під час пошуку співробітників і яку роль має наявність вищої освіти у ЄС. Він неодноразово підкреслював, що навіть знанням англійської в Європі і у нас вже нікого не вразити, бо це є «the must» і тому треба бути і кваліфікованим, і знати багато мов, і вміти себе подати.

 

Можна сказати з впевненістю, що більшість учасників і до Дискусійного Клубу розмірковували про освіту в ЄС, але побачивши/почувши, що це не та вже й важко, дізнавшись про переваги це відкриває кожному такий вибір та яку роль вони можуть зіграти у реформуванні країни, використовуючи здобуті знання – вони почнуть інтенсивніше вивчати іноземні мови та будуть активно моторити можливості щодо навчання в ЄС.

Відео

English version