Дискусійний клуб у Івано-Франківськ

21 травня у Івано-Франківську пройшов Дискусійний клуб в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді». Студентська молодь та старші люди взяли участь в дискусії на таку цікаву тему як «Угода про Асоціацію: які можливості вона відкриває для Івано-Франківська».


Проект «ЄС: вибір української молоді» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО «Молодіжна Альтернатива». Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Спікерами виступили:

 

  • Танел Танґ – радник з питань захисту прав людини, відділ політики Представництва ЄС в Україні,
  • Ірина Стаднійчук – документаліст відділу преси та інформації Представництва ЄС в Україні,
  • Геннадій Микита – президент ГО «Центр Європейської Інтеграції»,
  • Віталій Перевізник – голова ГО «Громадський інститут аналітики»,
  • Соломія Мацола – к.е.н., учасниця програми «Національний Темпус / Еразмус +»,
  • Олег Білоус – директор Наукового інформаційно-аналітичного центру НАТО Прикарпатського національного університету ім. В.Стефаника.

 

 

Модератор: Максим Лисюк

На початку Дискусійного клубу було представлено місію та напрямки діяльності Представництва ЄС  в Україні, а також нові програми, відкриті для українців – Horizont 2020, EU SURE тощо. Публіку цікавило зокрема, чи допомагає ЄС переселенцям та яким саме чином, в яких регіонах.

Цікавою була дискусія стосовно естонського досвіду Євроінтеграції. Хоча Естонія менша і була в іншій ситуації на початку 90-х років (тобто реформи проходили швидше), та там також була корупція. З нею боролися тотальною відкритістю та жорстоко карали за корупційну діяльність. Окрім цього після розпаду СРСР до влади в Естонії прийшла нова генерація політиків, були створені нові інституції, що не нагадує ситуацію в наші країні.

Дуже цікавим виявилося питання щодо електронного врядування та голосування через Інтернет на досвіді Естонії. Як зазначили спікери – хоча це дуже зручно, це не є панацея, бо це довготривалий та не дешевий процес, в якому є багато спірних моментів. Зокрема не деякі країни, які впроваджували електронне голосування, відмовилися від цього методу після апробації (наприклад, Німеччина).

Також спікери розповіли більш детально про начальні та наукові програми у Івано-Франківську, підкресливши надзвичайно велику кількість грантів для обдарованої молоді від країн ЄС. При цьому гаряча дискусія почалася навколо та питання прозорості процедури отримання та адміністрування наукових грантів та програм, які реалізуються у місті.

 

Наостанок учасники подискутували на тему НАТО та ЄС в цілому та торкнулися питання – що треба змінити в Україні, щоб прискорити Євроінтеграцію.

Відео

English version