Дискусійний клуб у м. Хмельницький

18 травня у приміщенні Хмельницької Обласної Ради справи пройшов Дискусійний клуб в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді». Студентська молодь взяла участь в дискусії на таку важливу тему як «Жінки при владі: ситуація в Україні та ЄС», при цьому не забувши подискутувати на тему Євроінтеграції та її викликів в цілому.


Проект «ЄС: вибір української молоді» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО «Молодіжна Альтернатива». Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Спікерами виступили:

Ящук  Інна - професор кафедри педагогіки, декан факультету початкової освіти та філології ХГПА, доктор педагогічних наук Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Драган Олександр -  Генеральний директор Хмельницької обласної філармонії.

Левицький Максим – директор Департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Хмельницької обласної адміністрації.

Василенко Наталія – голова  Комітету студентського врядування  Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Зеленко Вадим – офіційний представник в Україні  європейських брендів «CUBE» та  «KROSS».

Модератор: Зеленко Тетяна.

Під час дискусійного клубу учасники та спікери торкнулися багатьох тем, адже вони всі тісно пов’язані. Почали з загальної ситуації в Україні та, зокрема, у Хмельницькому та області. Спікери підкреслювали, що влада стає більш відкритою в цілому та до участі жінок в політиці. Звичайно, Євроінтеграція – це велика ціль, але, щоб її досягти, треба зробити багато маленьких кроків. І жінкам треба «перелаштовуватися» та повірити в себе, адже існує вже багато успішних історій про жінок-політиків і, окрім цього, ми можемо використовувати досвід європейських країн, де жінки активно включаються до вироблення політик на всіх рівнях. За словами спікера, жінка в Україні асоціюється з мамою, дочкою, жінкою-принцесою. Тому над питанням гендерної рівності нам ще треба працювати, адже жінка не асоціюється з образами бізнес-вумен, жінки-політика тощо. Наприклад, у Швеції жінки досить сильно представлені у Парламенті, окрім цього як мати, так і тато мають однакові права на виховування дитини. Батько навіть має 90 днів декретної відпустки провести з дитиною, не маючи права «передати» ці дні іншим родичам.


Водночас, з Євроінтеграцією пов’язана низка проблем, які мають вплив на все населення України – це недостатній розвиток освіти та брак конкурентоспроможного «культурного продукту». Адже в Європі, за словами спікерів, є «менеджери культури», які розвивають «продукти культури», тобто відбувається все за правилами ринкової економіки і держава лише підтримує якісь культурні проекти. А ми маємо відголосок радянських часів, коли «нам хтось щось винен» і тому ми радше чекаємо на те, що багато що зі сфери культури повинні бути на повному утриманні держави. Така неспроможність та мислення призводять до того, що культуру сприймають як державну надбудову. Ринок культури не вивчається, бізнес-плани на розвиток цієї сфери відсутні і продукт стає неконкурентоспроможним.

Як зазначив інший спікер, Євроінтеграція – це вид глобалізації. І нам дуже важливо, щоб українці налаштувалися на європейське мислення – щоб розуміли, що таке шеренгова економіка, як більш ефективно використовувати ресурси. Ресурси – це дуже важливо – це не лише продукти, земля, але й люди. Адже, якщо ми у європейському просторі будемо слабкими – Євроінтеграція буде проти нас. Українці повинні мислити глобально.

Відео

English version