Європейські цінності

 

11 травня у приміщенні Львівського Інституту Банківської справи пройшов Дискусійний клуб в рамках проекту «ЄС: вибір української молоді».

Активна студентська молодь взяла участь в дискусії на таку важливу тему як «Європейські цінності».

Проект «ЄС: вибір української молоді» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає  ГО "Молодіжна Альтернатива". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Спікерами виступили:

Роман Кошовий – голова та засновник БФ «Перша Львівська Фундація»

Ярина Боренько - канд. політ. наук, тренер і експерт з освіти з прав людини і демократичного громадянства, або політолог, експерт з європейської інтеграції у сфері освіти, молоді і культури.


Під час дискусійного клубу у інтерактивний спосіб (брейнстормінг) учасники визначали цінності Європейського Союзу, адже всі ми про них «щось чули» і «розуміємо їх», але конкретно назвати можемо далеко не всі. Багато говорилося про права людей і особливо права меншин та роль цієї цінності в ЄС та Україні, про повагу до гідності, про гендерну рівність та рівність перед законом. Було розкрито поняття «свободи» як центральної цінності ЄС та демократії - коли можна діяти за своєї волі і при цьому не зачіпати волю інших. Під час всієї розмови спікери ставили питання до публіки, як, наприклад, – чи записані десь європейські цінності, чім відрізняються цінності від стандартів, що таке демократія тощо.

Не оминули такі цікаві та інноваційні для українського суспільства теми як енергоефективність і чи це може бути певною цінністю? Торкнулися і теми расизму та дискримінації у суспільстві.

 

Спікери підкреслили також відмінності у цінностях між Україною та ЄС на багатьох прикладах – таких, як порівняння «консенсусу» (ЄС) та «компромісу» (Україна). Було зазначено, що багато людей плутають європейські цінності з наслідками довгого шляху до їх впровадження. Нажаль, патерналізм в головах українців заважає самим змінювати країну, не лише говорити про європейські цінності, але й жити, керуючись ними.

Відео

English version