Дискусійний клуб у м. Житомир.

 

Активна молодь, громадські діячі та студентська молодь в рамках програми «ЄС вибір української молоді» взяли участь в дискусії.

Проект «ЄС: вибір української молоді» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає  ГО "Молодіжна Альтернатива". Партнерами проекту є Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.


Спікерами виступили:

 

  • Ірина Стаднійчук – документаліст Представництва ЄС в Україні,
  • Анна Ніколаєва – к.і.н., тревел блогер, partner relationship manager у компанії GoIT,
  • Ірина Першко – к.б.н., директор Польського дому у Житомирі,
  • Ірина Яцик – к.ф.н., докторант Національної академії державного управління при Президентові України.
  • Захід модерувала пані Жанна Соловйова.

 

Після того, як пані Ірина Стаднійчук представила більш детально діяльність Представництва ЄС в Україні, спікера пані Анна Ніколаєва розповіла про свій шлях до стажування та навчання закордоном (Польща), поділилася своїми поглядами на те, чого чекати в різних країнах и чому вона вирішила повернутися в Україну. Вона та пані Ірина Яцик торкнулися і теми того, чому країні вкрай важливо, щоб молодь, яка навчалася закордоном, поверталася назад та здійснювала knowledge transfer і які можливості відкриваються перед молоддю після повернення до України з європейськими дипломами та досвідом. Представниця ГО «Молодіжна Альтернатива» - пані Олександра Рязанцева також поділилася власним досвідом того, чим навчання, наприклад, у Німеччині, відрізняється від вітчизняних процесів у сфері освіти, поділилася досвідом пошуку роботи у Німеччині та мотивацією, чому вирішила повернутися додому, а не лишитися у ЄС.


Пані Ірина Першко розповіла присутнім про діяльність та можливості, які відкриває перед молоддю Польський дім та поглибилася у тему стажувань та навчання у Польщі, адже ця країна особливо приваблива для студентів з Житомира через цілу низку причин, серед яких і той факт, що багато хто з регіону має так звану «карту поляка». Таким чином відкривається полегшений виїзд до Польщі.


Питання від учасників, що переважно були присвячені темі навчання закордоном та стажуванням, були розглянуті зі всіх сторін – спікери були абсолютно об’єктивними та радили молоді спробувати та поїхати на навчання в ЄС, але й закликали повертатися. Окрім таких прагматичних питань, непомітно перейшли до глобальних – пошуку щастя у житті. І, зважаючи на те, що переважна кількість учасників – молоді дівчата, то пролунали питання щодо того, чим відрізняються чоловіки – європейці від українців і чи повинні дівчата прагнути успішно вийти заміж за іноземця, щоб бути щасливими та мати можливість виїхати закордон? Беручи до уваги кількість різноманітних проектів та програм, які надають можливість подорожувати/навчатися/стажуватися тощо у країнах ЄС, шлюб з іноземцем вже не є таким актуальним шляхом до забезпеченого майбутнього.

Провевши наприкінці дискусії маленьке опитування, чи планують молоді люди їхати закордон навчатися, отримавши інформацію від спікерів, що це можливо і корисно, ми побачили, що близько 1/3 вже були в країнах ЄС, 2/3 хочуть поїхати/повернутися туди на навчання.

Відео

English version