Участь молоді у розвитку територій

 

Днями у межах проекту «ЄС: вибір української молоді» в обласному центрі Волині відбувся дискусійний клуб «Участь молоді у розвитку територій». Місцеві волонтери, громадські активісти, журналісти, представники влади та активна молодь західних і східних областей України обмінювалися досвідом з активізації громадянського суспільства, налагодження ефективної комунікації із органами місцевого самоврядування.

Як зазначив заступник Луцького міського голови Юрій Моклиця, в минулому – активний лучанин, котрий намагався створити простір для велосипедистів, поза владою важко досягти значних результатів, навіть якщо викладатися на сто відсотків. Однак саме в молодому віці закладаються ті основи активності, які згодом приведуть до бажаних змін.

Начальник відділу у справах молоді та сім’ї Луцької міської ради Олексій Веремійчик, котрий теж «вийшов» із громадського сектору, запевнив, що він ніколи не відмовляє молодим людям у підтримці, якщо в них «горять очі».

Навіть якщо ця людина в чомусь помиляється, не до кінця розуміє, як краще реалізувати ідею, – ми сідаємо й обговорюємо варіанти співпраці, – зазначив він.

Одним із яскравих проектів співпраці молоді з місцевою владою стало створення Молодіжного центру Волині. Його директор Захар Ткачук закликав молодих людей бути активними в студентському і громадському житті, змінювати свої території так, щоб там було не лише цікаво туристу, а й комфортно жити місцевим мешканцям. Дуже часто для реалізації певних задумів потрібні не стільки кошти, скільки бажання змін.

Голова ГО «Інститут волонтерства та громадської співпраці» Юлія Євпак розповіла про досвід громадської роботи та участі у міжнародних програмах. За рік активної роботи організація провела волонтерський КВН, книжкові ярмарки, благодійні аукціони – загалом волонтери залучили для благих цілей понад 300 тис.грн.

Волонтерство – це не лише допомога армії! Мусимо усвідомити, що це набагато ширше поняття. Українським активістам потрібно відучуватись ходити з простягненою рукою та постійно просити. Моя порада: потрібно вчитися себе продавати і , відповідно, заробляти на потреби громади, – зазначила Юлія.

 

Довідка: Проект «ЄС: вибір української молоді» є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО «Молодіжна Альтернатива».

Відео

English version