Дискусійний клуб на тему «Процес євроінтеграції очима студентської молоді»

 

1 квітня, в конференц-залі Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького, відбувся дискусійний клуб.

Євроклубівський рух завітав до Черкас! У великій конференц-залі університету зібралося рівно 50 осіб. Більшість – представники студентства.

Під час дискуійного клубу діяла виставка робіт з питань євроінтеграції України "Україна і Європейський Союз. Палітра наукових здобутків".

Основі тези спікерів та учасників:

Радник з питань преси та інформації Представництва ЄС в Україні Вікторія Давидова зазначила, що двадцятирічне обговорення питання євроінтеграції не наблизило Україну до Європи. Цьому заважала політична багатовекторність. Пані Вікторія наголосила, що головними проблемами є внутрішні. Невирішеним є питання готовності наших підприємців стати конкуренто спроможними, пройти відповідні сертифікації, гарантувати якість своїх продуктів і послуг. Ринок відкритий для тих, хто працює!

Вікторія Давидова сказала й про те, що ЄС має свої проблеми. І одна з найголовніших нині — це питання безпеки.

Перший проректор ЧНУ Василь Мойсієнко зазначив, що процес євроінтеграції нерозривно пов’язаний із пропагандою європейських цінностей та з інформуванням української молоді про європейські інституції. Тому він запропонував створити на базі Черкаського національного центр інформування громадськості про європейські інституції та євроінтеграційні процеси.


Директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру Тетяна Артеменко зазначила: "Насправді, в силах кожного з нас внести свій вклад в спільну справу. Адже ми памятаємо вислів під час Майдану "Кожен з нас є краплею в океані", так і зараз відбувається в питанні позиціювання України в процесі євроінтеграції. Наше завдання - змінити думку хоча б одного європейця".

Представник черкаської студентської ради Вікторія Сісецька на питання, що робити, щоб про нас знали в Європі, відповіла так: "Перш за все потрібно розвивати власну державу, щоб наша молодь не виїжджала в пошуках щастя в інші країни. Якість життя зробить Україну справді європейською".

Провідний експерт ГО "Академія стратегічних досліджень" Любов Ропало акцентувала увагу на питаннях економіки і активності громадян: "Євроінтеграція України повинна початися з економіки. Наразі квоти, що надає Євросоюз, використовуються дуже мляво, а конкурентоспроможних українських брендів, на ринку майже немає. Здебільшого Україна продає Європі сировину, а багато наших виробників і досі не прагнуть підвищувати якість виробництва, аби вона відповідала європейським стандартам. По-друге, молодь має активніше використовувати наявні можливості, щоб елементарно подорожувати по країнах Європи, долучатися до проектів, втілювати власні ідеї".

 

Відео

English version