Дискусійний клуб «Чи готові українці жити за правилами європейського співтовариства?»

26 березня 2016 в Рівному пройшов дискусійний клуб «Чи готові українці жити за правилами європейського співтовариства?»

Проблема, на розв‘язання якої спрямовано захід:

Основна тема дискусії – «Чи готові українці жити за правилами європейського співтовариства?»

Питання, які піднімалися:

  • відкриті кордони для біженців: переваги та недоліки для ЄС;
  • необхідність надання інвестицій для України;
  • проблеми асоціації України до європейського співтовариства;
  • питання всиновлення українських дітей-сиріт іноземцями.

У рамках заходу було зроблено презентацію проекту «ЄС: Вибір української молоді» http://euroquiz.org.ua. Також було продемонстровано звернення прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давида Стуліка до всієї української молоді. У ньому він закликав молодих людей робити правильний вибір свого майбутнього та приймати участь у конкурсі.

Формат заходу: дискусія, дебати.

У зустрічі взяли участь представники з Рівного, Здолбунова, Березного, Острога, Луцька, Бахмута (колишній Артемівськ), Млинова, Кузнецовська.

Дискусії проходив у дуже жвавій та насиченій аргументами атмосфері. Всі учасники намагались відстояти саме свою позицію. Зазначимо, що проведення таких заходів є важливою складовою швидшої євроінтеграції нашої держави. Адже саме під час таких заходів можна знайти відповіді на багато гострих та спірних питаннь щодо майбутнього нашої держави. А підтвердженням цього може бути вислів давньогрецьких філософів: «Істина народжується у суперечці».

Олександр Конончук, аспірант кафедри політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету наголосив на тому, що асоціація України до ЄС дуже довгий та напружений процес. Його супроводжує безліч проблем та питань, які необхідно буде вирішувати як на національному так і міжнародному рівнях. Але в той же час, це все зумовлено прагненнями українців стати повноправними членами європейського співтовариства.

Микола Орлов, депутат Здолбунівської міської ради, розповів про переваги  співіснування у товаристві розвинутих країн, про синергію досвіду європейських країн, та про вдалі приклади європейської інтеграції окремих українців, які таким чином показують високі адаптаційні стандарти і спонукають інших швидко переорієнтовуватись на відповідальне життя у спільному домі, а не споживацьке. Вдалими прикладами Микола Орлов, вважає широкі можливості до навчання, стажування українців в країнах ЄС, підтримку ініціатив українців до реалізації своїх ідей на Батьківщині. Через програми міжнародної технічної допомоги та системи грантів.

Мороз Віталій, студент 4 курсу історико-соціологічного факультету РДГУ зупинився на можливостях для українців, які будуть надані після успішного входження України до ЄС. Українці матимуть змогу вільно подорожувати по країнам Європи, знайомитись з історією та культурою інших народів, переймати позитивний досвід для себе. Також було наголошено на перевагах європейських цінностей у порівнянні з вже існуючим ладом в Україні. Завдяки успішному вступу України до ЄС буде подолано корупції на всіх рівнях влади.

Ірина Тесленко, студентка 3 курсу факультету документальних комунікацій та менеджменту РДГУ розповіла присутнім про загрози та проблеми, які створені масовим переселенням біженців до країн ЄС. Країни ЄС уже не спроможні приймати таку кількість населення, занадто багато фінансів та ресурсів щомісяця витрачається на утримання біженців. Та і самі біженці, які прибули до Європи поводять себе дуже зухвало, розраховуючи жити на допомогу уряду та просто байдикувати.

Людмила Пасічко, студентка 3 курсу факультету документальних комунікацій та менеджменту РДГУ висловила думку, що існує дуже серйозна проблема сирітства в Україні. Потрібно її вирішувати всіма можливими способами, у тому числі і надання можливості для всиновлення дітей іноземцями. Це зумовлено зацікавленістю та бажанням людей створити повноцінну сім’ю, тому потрібно надавати таку можливість. Адже діти повинні рости у щасливому сімейному середовищі та і немає значення, чи це сім’я з українців, або європейців.

 

 

Відео

English version