Файне місто Тернопіль зустрічало молодь зі Сходу

23-25 березня у м. Тернопіль ГО Молодіжна Альтернатива провела обмінну поїздку в рамках проекту «Єдність у різноманітті», метою якого було подолання стереотипів, конфліктів і встановлення діалогу між молоддю Сходу, Півдня та Заходу України.


У поїздці до Тернополя взяли участь молоді люди з Донецька, Харкова, Кривого Рогу, Дніпропетровська та Одеси. Програма складалася із дводенних тренингів та зустрічей із представниками влади та НУО Тернополя. Тренерами два дні працювали  Оксана Івасів, тренер Творчого центру ТЦК (Львів), і Юлія Тищенко, політолог, керівник програм розвитку громадянського суспільства Українського незалежного центру політичних досліджень (Київ).


Протягом першого дня учасники обмінної поїздки брали участь в тренінгу на тему «Управління конфліктами» , під час якого вони мали можливість краще зрозуміти поняття «різноманітності» та «ідентичності»,  вплив стереотипів на суспільні відносини. Багато говорили і дискутували про «дискримінацію» та «толерантність», їх видита прояви у суспільних відносинах, про конфлікти, причини їх виникнення, типологію, стилі поведінки при конфліктах. Традиційним для обмінних поїздок у Тернопіль став майстер-клас по писанкарству.


Під час тренингів  другого дня учасники отримали інформацію про складові проекту, вчились формулювати проблему, на вирішення якої спрямовано проект, актуальність обраної проблеми в суспільстві, цільові групи, визначати мету та завдання проекту.

Програма проекту також передбачала роботу дискусійного клубу «Практичні аспекти європейської інтеграції України та відносин між Україною та ЄС: бізнес-діяльність, проекти місцевого розвитку, зустрічі з партнерами по ЄС, історії успіху», на якому був присутній спеціальний спікер – посол ЄС в Україні Ян Томбінський.

НА третій день учасники обмінної поїздки  мали можливість зустрітись із представниками місцевих молодіжних громадських організацій, представниками влади Тернопільщини.

Перша зустріч відбулась в Тернопільській міській раді, де учасники обмінної поїздки мали можливість поспілкуватись з молодіжним міським головою Тернополя Веронікою Дякович, членами Тернопільської молодіжної міської ради, представниками молодіжних громадських організацій міста та області. Під час зустрічі учасники говорили про особливості роботи Тернопільської молодіжної міської ради та обмінювались інформацією про роботу подібних молодіжних міських рад в інших містах, говорили про реалізовані цікаві молодіжні проекти і заходи в Тернополі, обговорювали можливість проведення спільних проектів і заходів.

Учасники також провели зустріч із представниками Тернопільської обласної молодіжної громадської організації "Спілка Молодіжного самоврядування", Ігорем Проциком  та Володимиром Довганюком. Представники ТОМГО "Спілка Молодіжного Самоврядування" представили цікаві молодіжні проекти, які вже реалізовані, розповіли про співпрацю із іншими місцевими молодіжними організаціями та ініціативами, говорили про можливості співпраці між молодіжними організаціями із різних областей України.

Наступна зустріч відбулась в Тернопільській обласній державній адміністрації  із заступником директора Департаменту, начальником управління у справах сім’ї та молоді Департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації Ігорем Чорним та начальником відділу організації оздоровлення та відпочинку дітей, реалізації молодіжних програм управління у справах сім’ї та молоді Департаменту сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту Тернопільської облдержадміністрації Арсеном  Ляхоцьким.   Під час зустрічі йшлося про особливості реалізації молодіжної політики в Тернопільській області, конкурс соціальних проектів, який проводиться для МГО, цікаві молодіжні проекти, які реалізовуються молодіжними громадськими організаціями області, особливості написання проектів та роботу із грантодавцями.

 

Відео

English version