Школа Молодої Демократії в Києві

14 та 15 березня у м. Києві пройшла чергова сесія проекту "Школа Молодої Демократії". Проект реалізується фондом християнської культури «Знак» (Польща), ГО Молодіжна Альтернатива (Україна) та СГО Фундація Локальних Ініціатив Донеччини (Україна) у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку МЗС Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).Під час двох днів з цікавою та насиченою програмою, молоді люди з Києва та області дізнавалися про реформи децентралізації в Польщі та Україні, про механізми надання публічних (державних) послуг та реалізацію ефективної політики з використанням прозорих механізмів, які базуються на взаємній участі (спираючись на досвід України та Польщі).


Окрім цього учасники поділилися власним досвідом співпраці влади та громади та систематизували механізми партиціпаційної демократії на національному та місцевому рівні.

В перший день учасники, а серед них викладачі, селищний голова, міські та районні депутати, державні службовці, громадські активісти та студенти, обговорили суть реформи децентралізації, проблеми її проведення в Україні та результати, які ми бачимо вже сьогодні, а також послухали про досвід проведення реформи децентралізації в Польщі.


Другий день тренінгів був присвячений переважно тому, як громадськість може впливати на владу, які механізми для цього є та наскільки ефективно вони працюють в Україні. Крім того, учасники ділились «добрими практиками», тобто вдалими прикладами співпраці влади і локальної громади на прикладі України, а також реалізували свої знання та навички під час інтерактивних вправ та оксфордських дебатів.

В рамках даного проекту також передбачено навчальний візит до Польщі, можливість реалізації локальних молодіжних ініціатив учасників Школи; проведення 5 підсумкових зустрічей у регіонах з презентацією результатів проекту та реалізованих ініціатив (жовтень-листопад 2016 р.) та видання інтернет-публікації з описом 10 кращих проектів.

Ми впевнені, що отримані знання допоможуть вести публічний та ефективний діалог з владою, використовуючи всю палітру інструментів впливу на прийняття владних рішень та, зокрема, досвід Польщі.

Багато нового і море позитиву від учасників та учасниць сесії - це саме про наш проект!

 

Дякуємо вам всім за активну участь, за вашу увагу під час всього проекту та бажання здійснювати зміни в нашій країні!

Відео

English version