Одеса радісно зустріла чудових представників молоді західних міст України

 

Добігла свого логічного кінця друга обмінна поїздка для молоді з Західних міст України до чарівної Одеси. І хоча погода не балувала учасників сонечком, сподіваємося, що позитив та радість від відкриття нового компенсували все це.


З 10 по 12 березня молоді хлопці та дівчата з Івано-Франківська, Рівного, Луцька, Львова, Чернівців дізнавалися багато цікавого про стереотипи, ідентичність, конфлікти. Під час чисельних дискусій ми ще раз побачили, що одного погляду на багацько речей не існує, - кожен з нас має свій погляд на те, що нас оточує, з нами трапляється тощо.

Завдяки досвідченому тренеру - пані Оксані Івасік, вся інформація подавалася у вигляді інтерактивної роботи, де кожен міг проявити свій креатив та висловитися.


Другий день проекту був присвячений проектному менеджменту. Почали з азів - як формулювати проблему, мету, як оцінювати ресурси та як прогнозувати результати та шукати показники цих результатів. Учасниками було розроблено більше 5 різних проектів для їх локальних громад! Будемо сподіватися, що плани з паперу будуть перенесені у реальне життя!


Окрім цього учасники отримали можливість дізнатися більше про євроінтеграцію і почути про особливості Одещини на цьому шляху від представників Одеського ВНЗ, Одеської ОДА та бібліотеки ім. М. Грушевського.

Третій день був не менш насиченим на позитивні емоції та нові знання. Спершу - зустріч з головою ВГО "Асоціація сприяння самоорганізації населення" у м. Одесі - паном Андрієм Крупніком. Він та його команда розповіли про свій досвід співпраці з населення багатьох областей України в контексті децентралізації та створення ОСН, ОСББ тощо. Окрім нового та цікавого, учасники високо оцінили професіоналізм організації, її цілі , а також гостинність та "чисто" одеське почуття гумору Смайлик «smile»

Завершила останній день прогулянка містом з екскурсоводом - пані Марією, яка своїми розповідями про Одесу заставила навіть одеситів дивуватися історії міста.

 

Ми сподіваємося, що всі учасники будуть з теплом у серці згадувати Одесу та будуть використовувати набуті знання у своїх громадах!

Відео

English version