Львів’яни, тернополяни та волиняни долали стереотипи в Миколаєві

Місто Миколаїв – цьогорічна «точка відліку» в проекті «Єдність у різноманітті: обмінні поїздки між Сходом, Півднем та Заходом України». 8-10 березня львів’яни, тернополяни та волиняни зібралися на Півдні України для реалізації спільної мети. Активна молодь руйнувала стереотипи, обмінювалася громадським досвідом та напрацьовувала ідеї для реалізації різноманітних проектів. Все це відбувалося під пильним наглядом та ініціативою ГО «Молодіжна Альтернатива».

Мета проекту залишається незмінною. Нагадаємо, обмінні поїздки МА реалізовує заради:

  • встановлення діалогу між молоддю Сходу, Півдня і Заходу України;
  • руйнації стереотипів у сприйнятті один одного;
  • формування простору, де можна почути думки учасників з різних областей та виробити спільне бачення вирішення конфліктів сучасної України;
  • обміну досвідом у громадській діяльності;
  • навчання учасників впливати на владу, змушувати владу чути громаду;
  • встановлення тісних контактів між активною молоддю, задля розбудови цілісної суверенної України;
  • реалізації спільних проектів направлених на подолання стереотипів, культурну та історичну єдність, толерантність, національну ідентичність.

 

Міста, які брали участь у проекті «Єдність у різноманітті»: Тернопіль, Луцьк), Львів, Миколаїв , Стрий, Острог.

Два дні проекту були насичені цікавими тренінгами та корисними знайомствами.

І день - тренінговий блок «Управління конфліктами»;

ІІ день - тренінговий блок «Підготовка проектів». Зустрічі з представниками влади: працівниками мерії, ОДА, молодими депутатами та громадськими активістами.

Учасники заходу зустрілися із мером Миколаєва Олександром Сенкевичем. Дискутували на рахунок європейського розвитку міста, викликів, які ставить перед Миколаєвом рух в Європу, освітніх перспектив для молоді тощо.

 

«Зустріч в ОДА пройшла дуже цікаво», - кажуть учасники проекту. Там студенти спілкувалися із заступником голови облдержадміністрації Оксаною Янішевською. Вона розповіла про молодіжні проекти Миколаєва та області  (особливо цікавими є напрацювання в сфері розвитку сіл та містечок області), а також про особливості децентралізації, співпрацю влади і громади, активне залученні молоді до співпраці на місцевому рівні.


«Молодь  - та рушійна сила яка безпосередньо розпочала зміни в країні. Сьогодні багато молодих людей, які є добровольцями в зоні АТО, багато молоді  займаються волонтерською діяльністю. В період гібридної та інформаційної війни ми не маємо права допустити ніяких суперечок всередині країни. Ви працюєте заради того, аби стерти ті видумані кордони, стереотипи про те, що є розбіжності  та непорозуміння між сходом та заходом. Добре, що цими питаннями опікується саме молодь. Я не погоджуюсь з тим, коли кажуть, що молодь - це наше майбутнє. Молодь - це наше сьогодення, це ті люди, які живуть сьогодні і творять історію вже сьогодні. Треба об’єднуватися консолідувати зусилля, ламати стереотипи і будувати своє майбутнє», - зауважила заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська.

Окрім цього молодь із Заходу дізналася про «Центр студентських стажувань». Учасники Центру також були присутні на зустрічі, кажуть: «Ця програма дійсно популярна в області, щорічно набираємо молодь, аби вони пройшли стажування і в міськвиконкомі і в обласній раді. Студенти мають побачити як працюють депутати, депутатські комісії, і в подальшому, при бажанні, долучатись до прийняття управлінських рішень».

Заключним знайомством із владними представниками стала зустріч із Олегом Віталійовичем Соколиком, начальником Управління в справах сім’ї та молоді Миколаївської ради.  Дискутували про молодіжну політику, молодіжну раду, процедуру прийняття  програми молодіжного  розвитку на 2020 рік.


 

 

Відео

English version