«Школа молодої демократії» в Тернополі

 

Ми продовжуємо активну роботу в рамках проекту «Школа Молодої Демократії». 27-28 лютого 2016 року в м. Тернополі 30 молодих громадських активістів та представників влади, для яких пріоритетом є розвиток власного регіону, співпраця влади з громадою та активна участь у процесі децентралізації, взяли участь у нашому дводенному тренингу.

Проект реалізується Фондом християнської культури «Знак» (Польща), ГО Молодіжна Альтернатива (Україна) та СГО Фундація Локальних Ініціатив Донеччини (Україна) у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку МЗС Республіки Польща та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).


Організатори переконані, що в умовах реформи децентралізації  в Україні цей проект надасть учасникам необхідні знання та навички з питань впровадження реформи, сприятиме підвищенню рівня участі громади (молоді) у публічному діалозі з владою та її впливу на вироблення та формування політики, навчить владу і громаду використовувати нові механізми роботи, ознайомить з досвідом Польщі та досягненнями українських НУО та дослідницьких центрів в питаннях децентралізації.


Цілі проекту:

 

  • Зміцнення спроможності громад та органів місцевого самоврядування (ОМС) до надання публічних (державних) послуг та реалізації ефективної політики з використанням прозорих механізмів, які базуються на громадській участі.
  • Підвищення рівня участі громади (молоді) у публічному діалозі з владою, співпраці з владою, впливу на вироблення та формування політики.
  • Формування активних громадян з середовища молоді, небайдужих і готових брати активну участь у реформуванні країни.

 

Тренери проекту -  Ґжеґож Демель, Фонд християнської культури «Знак» (Польща, Олександра Рязанцева ГО Молодіжна Альтернатива (Україна) та Алена Доля СГО Фундація Локальних Ініціатив Донеччини (Україна).


Ґжеґож Демель - "Досвід Польщі варто брати до уваги, адже це є добрий шанс уникнути наших помилок. Але не слід ідеалізовувати наш процес децентралізації або механізми участі громадськості у виробленні місцевої політики. Свого часу досвід інших країн допоміг Польщі провести реформу, але зважайте на те, що в нас була база для впровадження децентралізації."

Олександра Рязанцева - "Залучення громадськості до вироблення політики на місцевому рівні мусить стати повсякденням, а не сезонним або окказіціональним явищем. Для ефективного діалогу громадськості треба бути здатною до самоорганізації, знати механізми участі, бажати змін та вміти спілкуватися з владою."

 

Альона Доля - "Демократія участі, або партисипаційна демократія, - це відносно нове для українського суспільства. Але реформа місцевого самоврядування відкриває багато нових можливостей для діалогу громад і владВідео

English version