Українські реформи і партнерство з Європейським Союзом – чи на вірному ми шляху?

У Донецькому національному університеті 23 лютого відбувся дискусійний клуб «Українські реформи і партнерство з Європейським Союзом – чи на вірному ми шляху?».


Проект є ініціативою, що фінансується Представництвом Європейського Союзу в Україні, виконавцем проекту виступає ГО «Молодіжна Альтернатива». Партнером проекту є Міністерство освіти і науки та Міністерство молоді та спорту України.

Експертами виступили заступник начальника управління-начальник відділу молодіжної політики та взаємодії з громадськими організаціями Департаменту соціальної та молодіжної політики Вінницької облдержадміністрації – Максим Студілко, Заступник виконавчого директора МФ Відродження, уповноважений з питань підприємництва при Державній фіскальній службі України - Тарас Качка, керівник новоствореного центру Офісу реформ у Вінницькій області - Олег Левченко, експерт з країн Євросоюзу, координатор проектів фундації Знак (Польща) -  Ґжеґож Демель, голова ГО «Молодіжна Альтернатива» Людмила Кудіна. Модерувала зустріч голова ГО «ІПЦ «ВІСЬ» Світлана Дубина.


Модератор задавала тон дискусії. Щоб зробити обговорення максимально наближеним до кожного учасника на почату дискусії Світлана просила кожного з доповідачів розповісти про власний досвід сприйняття своєї особистості частиною європейської спільноти. Експерти говорили також про те, що дає євроінтеграція українцям і  які вимоги висуває до кожного з нас, що кожен з нас повинен робити для того, щоб наблизити Європу в Україну, як створити в Україні місце комфорту  і затишку, дискутували про виклики які ставить перед нами євроінтеграція.


Студенти, випускники та викладачі кафедри журналістики жваво обговорювали ризики та перспективи європеїзації української освіти, проблеми працевлаштування, реформування економіки, адаптацію бізнесу до нових умов роботи, про політику, корупцію, недотримання законів та тиск з боку влади щодо впровадження реформ.


Багато було провокативних запитань. Спілкування щодо хвилюючих тем реформування, корупції та стану освіти реально відбувалось у стилі hard talk. Експерти разом із зацікавленою аудиторією визначили всі плюси та застереження щодо можливого вступу України до Європейського Союзу, прийшли до висновку що потрібен діалог в суспільстві, суспільне обговорення плюсів та мінусів євроінтеграційного процесу.


Євроінтеграція -  це завдання кожного. Кожен з нас повинен змінюватися, самовдосконалюватися і наближуватися до світових цінностей. А для того щоб реформи були здійснені потрібна кропітка робота всіх нас. Реформи це тиск тих кому потрібні зміни на тих, - хто не хоче змін. Іншого шляху у нас нема.  Тож роботи ще дуже багато і вистачить на всіх.

Відео

English version