Навчальна сесія в Європі – міжнародний рівень «Молодіжної Альтернативи»

Ідеї для бізнес проектів, пошук можливостей для отримання роботи, візит до Європейського Парламенту, нові організації-партнери та презентація ГО «Молодіжна Альтернатива» на міжнародному рівні – все це відбулося з 3-11 жовтня у французькому місті Страсбург.


Що це «навчальна сесія в Європі?»

Насамперед, це молодь з багатьох куточків Європи, а саме Норвегії, Франції, Греції, Болгарії, Румунії, Англії, України, Фінляндії, Ірландії, що обмінювалися досвідом у сфері громадської діяльності, створювали унікальні концепції воркшопів, різноманітних настільних ігор та навіть відчули себе у ролі бізнесменів на вечірньому «Dragon’s Den» шоу.


Захід проходив під назвою «Unveiling rural realities – Unlocking youth potential». Головною метою якого є розширення кола можливостей щодо створення стабільних робочих місць для молоді в Європейських містах, в тому числі й сільській місцевості.

«Europe Youth Centre Strasburg» – молодіжний центр, який став «домівкою» та місцем навчання для бізнесменів, викладачів, фермерів, журналістів, школярів та студентів з різних куточків Європи.

У Страсбурзі, серед 36 учасників, єдиним представником від України була Наталя Волосова, що презентувала впродовж тижня діяльність ГО «Молодіжна Альтернатива» та розповідала про сучасні процеси, які відбуваються в українському суспільстві.

Як проходило навчання в Страсбурзі?

На першому етапі учасники дізналися про роботу «Rural Youth Europe» та «MIJARC». На сьогодні це впливові міжнародні організації, які працюють з молоддю. А також ознайомилися з вектором діяльності «Youth in the Council of Europe» та пріоритетами на 2014-2015 роки. «Впродовж сесії «Молодіжна Альтернатива» заручилась підтримкою та отримала позитивні відгуки від даних об’єднань.

Прикладом неформальної освіти для учасників були воркшопи «Work&Me» та «Entrepreneurial Workshop», які проводили тренери Єнні, Себастьян, Джефф, Олександра та Зора. А вже наприкінці навчання учасники створювали власні концепції заходів та проводили воркшопи для інших.

Європейський Парламент

Довго очікувана можливість -  візит в Європейський Парламент. Це була захоплююча та дуже цікава екскурсія, що не залишила байдужим жодного. Молодь мала нагоду побувати на пленарному засіданні Європарламенту, побачити зсередини як відбуваються процеси прийняття рішень у Європі. 28 роздруківок «Session document» та 28 перекладачів працюють у головній будівлі Європи, проте поки українська мова не представлена.

Дівчата з Румунії самі й не очікували, що побачать минулого очільника держави. Після цього учасники мали зустріч з депутатом Австрійського Парламенту – Елізабет Костінгер. Українська представниця поцікавилася, що планує Європейський Союз проводити для України на даному етапі та як взагалі у стінах Європарламенту оцінюють потенціал сучасної української держави щодо вступу в ЄС. На що Елізабет Костінгер сказала, що Україна має дуже великий потенціал, бо є багатою державою щодо сільського господарства та промисловості. А головне, що в Україні дуже талановита та прогресивна молодь, яка гідна Європейського майбутнього.

На завершення організатори програми «Unveiling rural realities – Unlocking youth potential» висловили подяку ГО «Молодіжній Альтернативі», а також вручили сертифікати учасникам, що засвідчують участь у заході Європейського рівня.

Відео

English version