Молоді аналітики Черкащини напрацювали нормативно правові документи місцевого значення

«23» вересня 2015 року в м. Черкаси в приміщені готелю «Оптима» (вул.. Лазарєва 6, ІІІ поверх, конференц-зал) відбулася прес-конференція молодих аналітиків, учасників проекту «Спонукання та навчання молоді впливати на формування місцевої політики», які презентують розроблені ними нормативно-правові акти місцевого рівня про: громадські слухання, старосту села, доступ до публічної інформації, проведення громадської експертизи, електронні петиції, тощо.


Протягом  квітня-вересня 2015 ГО Молодіжна Альтернатива реалізовувала проект «Спонукання та навчання молоді впливати на формування місцевої політики». З Черкас активну участь у проекті взяли студенти-випускники Козлан Микола, Сивачук Андрій, Кваша Дмитро, Слісь Євген.

Основною метою проекту стало - навчання молоді здійснювати вплив на формування політики на регіональному рівні та залучення молоді до активної участі в управлінні державою шляхом вироблення місцевих політик.

Черкаські учасники проекту розробили наступні проекти Положень: Про громадську експертизу рішень органів міського самоврядування, Про  відкритість  закупівель  за  бюджетні гроші  та  порядок  їх  оприлюднення, Про  громадські  слухання  в місті Черкаси.

На прес-конференції були представлені найкращі з напрацьованих нашими учасниками документи. Це вже готові Положення про  громадські слухання, Положення про старосту села, що особливо актуально у звязку з реформою децентралізації, Положення про забезпечення доступу до публічної інформації, Положення про про відкритість закупівель, Положення про громадську експертизу, Положення про електронні петиції тощо.

Власне, найбільше зацікавили самі презентації і учасники заходу активно задавали питання і наводили свої приклади з досвіду (особливо щодо проекту Положення Про  відкритість  закупівель  за  бюджетні гроші  та  порядок  їх  оприлюднення).

За совами нашого координатора в Черкасах: «Головним результатом заходу, як на мене, стало запитання від учасників наприкінці «Яка доля проектів Положень?». Це говорить про те, що всі присутні дійсно зацікавилися документами і проектом в цілому. Адже, представники з районів Черкаської області підняли питання, чому такий проект з активною молоддю (стажування і навчання) не проводиться у них, а лише по великим містам України. Деякі з учасників були приємно здивовані, що в нас час можливо залучати молодь до таких проектів. У багатьох учасників виникли зустрічні пропозиції щодо покращення  інших проектів положень, а також ідеї щодо їх лобіювання на регіональному рівні. Але це вже наш інший проект».

 

Відео

English version