Молодь Німеччини у стінах «Молодіжної Альтернативи»

Недаремно існує вислів: «Дискусія можлива тільки між людьми зі схожими поглядами». У правдивості цього твердження ми переконалися під час зустрічі з молодими активістами та викладачами Інституту Міжнародної Політики Гельмута Шмідта в Німеччині.

Отож 16 вересня у рамках проекту «International Summer Academy 2015 to Ukraine and Moldova» німецька делегація завітала до стін «Молодіжної Альтернативи». Ключова тема заходу «Суверенітет і пострадянське становлення націй - превенція конфліктів у кризових регіонах Молдови та України».


Насамперед гості з Європейського Союзу дізналися про унікальність та можливості, які відкриває ГО «Молодіжна Альтернатива» перед українською молоддю. Ми розповіли про місію організації з 20-річним стажем, презентували проекти та програми «МА». Професор політичних наук Август Прадетто був приємно вражений досвідом реалізації проектів МА. Він зауважив, що в Німеччині пройти стажування у парламенті або в інших владних структурах можливо тільки на базі університету, а молодіжні організації такі проекти як «Стажування у Верховній Раді України», «Стажування у органах місцевого самоуправління» взагалі не реалізовують.

Яна Конотопенко (генеральний секретар «National Youth Council of Ukraine») знайомила німців з ландшафтом NGO в Україні на прикладі молодіжної платформи «NYCUkraine».


Не секрет, що міжнародні гості зараз дуже активно цікавляться інформацією «з перших вуст» про нещодавні події на Майдані та війну на Сході України. Тому інтерни «МА» поділилися власною думкою та актуальні повідомлення щодо ситуації в Україні.

З німецькими гостями ми зійшлись на думці, що політичних лідерів нині виховувати мало, молоді люди мають прагнути зі шкільних років бути активними та небайдужими до політичної картини у рідній країні.

Відео

English version