Учасники проекту «Студенти для ОМС»-2015: стажування – це єдина можливість дізнатися як функціонують місцеві органи влади

Питання пошуку роботи та працевлаштування є актуальним завжди. Особливо коли ти випускник і є бажання спробувати себе у різних професіях та напрямках. Можливість дізнатися як працює державна структура, на скільки актуальним є професія державного службовця, які питання вирішують депутати місцевих рад, щороку отримують студенти-учасники проекту «Студенти для органів місцевого самоврядування».

В цьому році за результатами конкурсу у проекті взяли участь четверо випускників ВНЗ Чернігова: Сергій Рудаков, Олексій Хмільницький, Дмитро Петрух та Андрій Радченко.

З лютого по липень вони пройшли стажування у міській раді, обласній раді та обласній державній адміністрації. Кожен обрав напрямок роботи у тому відділі, де відчував, що може принести більше користі та проявити свої найкращі якості.

Відповідно до умов проекту інтерни працювали у відділах та управліннях по 4 години на день і на власному досвіді переконалися, що державна служба не найлегша справа. Також під час стажування у міській та обласній радах студенти побували на засіданнях сесій та Президії, дізналися який механізм скликання позачергової сесії та як проходить підготовка до засідань та обговорень.

Також кожен з інтернів побував на тематичних тренінгах, які організовувалися ГО «Молодіжна альтернатива» у Києві. Під час занять студенти дізнавалися про те, як управляти державою та контролювати владу, якими є види та форми експертиз нормативно-правових актів, як виграти вибори, як працювати та забезпечити безпеку у соціальних медіа, дізнавалися про маніпулювання свідомістю та вирішення конфліктів. А також зустрічалися з цікавими спікерами: народним депутатом Тетяною Чорновол, політтехнологом Андрієм Прокопенком, керівником програм нових медіа в МГО "Інтерньюз-Україна" Віталієм Морозом, громадськими діячами Олександром Солонтаєм, Миколою Чередником та іншими. На навчання збиралися студенти з усіх регіонів України, які є учасниками проекту, тож вони могли обмінятися досвідом стажувань та познайомитися один з одним.

Студент 5 курса ЧНТУ Олексія Хмільницького про участь у проекті «Студенти для ОМС»-2015 сказав, що загальне враження про програму стажування в органах місцевого самоврядування є досить позитивним. «Можу стверджувати про доцільність, ефективність та корисність даної програми. Під час стажування надавалася можливість відвідати цікаві тренінги на різну тематику, де ми обмінювалися баченням щодо вирішення поставлених проблем. Безпосередньо на місцях стажування я та мої колеги отримали масу вражень, знань, досвіду. Тут ми могли почути і бути почутими. Великою цінністю є отримані під час стажування знайомства, які, на мою думку, стануть великою підтримкою у подальшому розвитку для кожного учасника програми», - зазначив Олексій.

Випускник Андрій Радченко про свою участь у програмі стажування зазначив: «Під час свого стажування в органах місцевого самоврядування мені вдалося в цілому побачити принципи функціонування системи влади на місцевому рівні. В цілому, оскільки я не ставив перед собою мету дізнатися детально що і як працює, хто за що відповідає, хто і що виконує, а хотів побачити проблеми функціонування органів влади як єдину картину. Завдяки цьому стажуванню я побачив людей, які намагаються щось зробити і сумлінно виконують свої обов'язки, а так само деяку безглуздість їх оточення. Описувати побачені мною безглуздості я не буду, але з них мені прекрасно стало зрозуміло, чому в нашій країні такий бардак. Тому, це стажування можна порадити не тільки тим, хто бажає дізнатися що і як працює, а й тим, хто хоче зрозуміти причини політичної кризи України».

Також він зазначив, що враження, отримані ним від стажування, позитивні. «Цікаво було спілкуватися з людьми, які безпосередньо працюють у місцевих органах, відвідувати сесії і різні заходи, що проводяться місцевими органами самоврядування. Хочеться подякувати тим відділам, в яких я проходив стажування, а саме: відділ туризму місцевої ради, особливо за привітання з днем народження, відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю за можливості відвідувати цікаві заходи, на кшталт зустрічі з послами Вишеградської групи та департамент інформаційної діяльності та зв'язки з громадськістю за роз'яснення про різні державні програми підтримки талановитих людей. Також хочеться подякувати організаторам цього стажування, без яких нічого цього не було б», - сказав Андрій.

На думку інтернів подібні стажування потрібно проводити і далі, тому що для студентів це, мабуть, єдина можливість познайомитися не просто з функціонуванням органів місцевого самоврядування, а з функціонуванням нижніх (місцевих) шарів ієрархії влади. На додаток до цього, з'являється можливість відвідування різних тренінгів, де можна отримати корисну інформацію та познайомитися з учасниками стажувань з інших міст. Бажано, щоб такі стажування не просто тривали далі, але щоб вони якимось чином «розширювалися», наприклад, шляхом збільшення кількості людей, які беруть участь у таких програмах. Відсутність таких стажувань фактично призводить до неможливості ознайомлення з функціонуванням наших місцевих органів, що являє собою чисто негативний ефект для тих, хто хотів би з ознайомитися з їхньою роботою.

 

Відео

English version