Чернівці 4-6 квітня 2015

 

Візит до м. Чернівці був дуже насиченим – в перший день під час тренінгу учасники отримали змогу дізнатися та подискутувати на такі цікаві та актуальні теми як комунікація, маніпуляція, стереотипи тощо. Цікавими були практичні завдання та інтерактивне спілкування підчас тренінгів.


Відкриття триденного тренінгу в м. Чернівці

На другий день було запропоновано два різних тренінги – один був присвячений менеджменту проектів та можливості участі української молоді у різноманітних європейських проектах та програмах, а другий – темі «Демократія та влада», де говорили про сутність місцевої демократії, місцеве самоврядування в Україні, демократію участі та рівні взаємодії влади та громадськості.

Демократія ті влада


Дозвілля у м. Чернівці.


Зустріч у міській раді

Своїми враженнями та здобутими знаннями учасники тренінгу мали змогу поділитися на зустрічі з секретарем Чернівецької міської ради Ярославом Кушніриком, яка відбулася у заключний день тренінгу. Пан Кушнірик відповідав на питання учасників проекту щодо участі молоді у активному житті міста, роботи з вимушеними переселенцями, розробки місцевих ініціатив та розвинення туристичного сектору міста, механізмів контролю за владою та щодо активного обміну досвідом між молоддю різних регіонів України. Пройдені тренінги та спілкування з однолітками з різних міст підтвердили очікування гостей та розвіяли міфи та стереотипи про Схід та Захід України.

Цей проект ГО «Молодіжна Альтернатива», який був реалізований у Чернівцях  спільно з нашими регіональними співорганізаторами - ЧММО "Клуб української молоді", викликав великий інтерес преси, що пов’язано з актуальністю теми – подоланням стереотипів та конфліктів і налагодженням діалогу.

Після прес-конференції учасники продовжили дискусії з Я. Кушніриком у форматі питання-відповіді. Під час другої частини спілкування з секретарем обговорювалися такі питання як – як влада дбає про соціальне здоров’я міста і як співпрацює з бізнесом тощо. Обсудили і актуальну політичну ситуацію в Україні.


Ярослав Кушнірик відповідає на питання учасників проекту під час прес-конференції

Я.Кушнірик відповідав на численні запитання учасників

Троє учасників тренінгу – Ковальчук М. (Одеса), Варченко А. (Харків), Демчук М. (Одеса) та менеджер проектів ГО «Молодіжна Альтернатива» О. Рязанцева були запрошені до участі в ефірі телеканалу «Чернівецький Промінь», де поділилися інформацією про цілі проекту «Єдність у різноманітті» та враженнями про подолання стереотипів за три дні перебування в Чернівцях.


Після ефіру на телеканалі «Чернівецький Промінь».

Незважаючи на щільний графік тренінгів та зустрічей, учасники змогли відвідати Резиденцію Буковинських митрополитів (внесена до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО) та Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича.

Після завершення триденної поїздки всі учасники традиційно отримали сертифікати про участь у проекті «Єдність у різноманітті» та пам’ятні браслети.

До вашої уваги випуски газети про наші поїздку до Луцька ТернополяЛьвоваЧернівців, Камянець-Подільськ РівнеІвано-Франківськ та Ужгород

Відео

English version