Історія починається в родині

Міжнародний дім зустрічей молоді в Освенцимі, Фундація Нижньосаксонських місць пам’яті/Miсце пам’яті Берґен-Бельзен, Міжнародна громадська організація "Основи свободи" у співпраці з Фондом ім. Фрідріха Еберта у Варшаві запрошують молодь віком 18-19 років взяти участь у польсько-німецько-українському проекті "Історія починається в родині..."

Заявки приймаються до 25 травня.

В межах проекту молоді люди досліджуватимуть тему родини та історії. Нашу увагу буде зосереджено на пам’яті про Другу світову війну з особливим акцентом на нацистських злочинах. Теми родини та історії ми будемо розглядати з двох перспектив: родини у історії та історії в родині.

Під час зустрічей у Німеччині, Польщі та в Україні учасники відвідають місця пам’яті Берґен-Бельзен (колишній концентраційний табір) і Аушвіц-Біркенау (колишній концтабір смерті), а також місця пам’яті у Львові. На підставі різних джерел учасники дізнаються про долю сімей, що постраждали від німецької та радянської окупаційної політики, а також політики знищення в Європі.

На семінарах ми розглянемо питання, про що і яким чином у наших родинах відбувається діалог між поколіннями про історію та яким чином формується історична свідомість. У Німеччині під час майстерні на тему усної історії учасники опанують техніки проведення інтерв’ю, щоб під час другої частини семінару в Польщі поділитися з групою інформацією та досвідом, отриманим під час дослідження вибраних родинних історій. На третій зустрічі в Україні учасники проекту обговорять власні відкриття під час проекту у форму діалогу.

Через розкриття різних родинних історій ми продемонструємо, як окремі покоління в Польщі, Німеччині та Україні пам’ятають про минуле, які схожі й відмінні риси з’являються всередині кожної країни та між країнами.

Результати проекту будуть публічно представлені у вигляді онлайнової виставки зібраних учасниками родинних історій.

До участі в проекті запрошуються молоді люди віком 18-19 років, які:

 

  • цікавляться історією II світової війни, а також темою суспільної та культурної пам’яті про ці події;
  • хочуть проводити дослідження на тему долі власної родини під час ІІ світової війни та у післявоєнні роки і готові поділитися пам’яттю про ці події в родині, а також готові поділитись отриманим досвідом в групі;
  • хочуть взяти участь у спільному польсько-німецько-українському проекті, результати якого будуть задокументовані та стануть доступні широкій громадськості.

 

Дати та місця проведення семінарів:

23-29 серпня 2015 р.: перша частина семінару (Oлдау, Німеччина)

23-30 жовтня 2015 р.: друга частина семінару (Освенцим, Польща)

19-25 березня 2016 р.: третя частина семінару (Львів, Україна)*

Просимо звернути увагу, дата семінару може змінитись протягом реалізації проекту.

Робочі мови: англійська, польська, німецька, українська.

Фінансове забезпечення:

В межах проекту ми забезпечуємо отримання візи для в’їзду в Польщу та Німеччину, проїзд від Львова до Берґен-Бельзена та Освенцима, а також зворотну дорогу, проживання, харчування, а також місцеві поїздки. Просимо учасників покрити витрати, пов’язані з проїздом до Львова (плацкарт/купе/2 клас потягу або автобус). Учасники мають власноруч отримати у разі потреби закордонний паспорт, а також придбати страховий поліс.

 

Умови участі:

 

  • обов’язкова участь у всіх трьох частинах проекту;
  • добре володіння англійською мовою. Частина програми відбуватиметься національними мовами або з перекладом, частина – англійською мовою.
  • дійсний закордонний паспорт.

 

Щоби взяти участь у проекті просимо подати онлайнову заявку до 25 травня 2015 р. Про результати відбору ми повідомимо до 15 червня 2015 р.

Докладна і актуальна інформація на цій сторінці: http://www.iofc.org/uk/zaproshuyemo-vziaty-uchast-u-proekti-istoriya-pochynaetsia-v-rodyni

Відео

English version